| pariucuviata a întrebat:

Nu știu ce profil să aleg. Științele naturii sau Științe Sociale?

Științele naturii nu prea îmi place deoarece la chimie și fizică am avut în clasa a 7-a, respectiv a 6-a media 5 pe al doi-lea semestru la fizică, după ce în primul semestru am avut 9. La chimie în clasa a 7-a am avut mediile în ambele semestre 5, nu înțeleg nimic la niciun din aceste materii, mai ales chimie. Matematica îmi place, dar sa nu fie foarte grea, biologia e printre preferatele mele Științe sociale - nu prea îmi place istoria, deoarece nu imi place să tocesc, iar in a 11-a și a 12-a nu mai fac Aș alege științe sociale, dar vreau să fac facultatea de arhitectură.

Ce profil să aleg pentru a merge la această facultate în viitor?

Am înțeles că la Științe Sociale este mai ușor, deci aș avea și timp pentru a face meditații la desen tehnic care sa ma ajute pentru admiterea la facultatea de arhitectura?

P.S. Sunt clasa a 8-a și nu vreau răpspuns gen: "Mai bine du-te la Liceul de arte", deoarece la mine în oraș (Rm. Vâlcea), acest liceu este cel mai slab, nu fac profesorii nimic, uneori nu vin nici la ore.

Dau Fundă!

1 răspuns:
| lokymoonred1enjoied a răspuns:

Salut, eu sunt stiintele naturii, si iti propun sa mergi pe acest profil, deoarece, toata materia o sa o faceti de la inceput la bio, chimie, mate, romana, si matematica este usoara, nu o sa ai probleme la acest profil.