| pariucuviata a întrebat:

Nu știu ce profil să aleg. Științele naturii sau Științe Sociale?

Științele naturii nu prea îmi place deoarece la chimie și fizică am avut în clasa a 7-a, respectiv a 6-a media 5 pe al doi-lea semestru la fizică, după ce în primul semestru am avut 9. La chimie în clasa a 7-a am avut mediile în ambele semestre 5, nu înțeleg nimic la niciun din aceste materii, mai ales chimie. Matematica îmi place, dar sa nu fie foarte grea, biologia e printre preferatele mele Științe sociale - nu prea îmi place istoria, deoarece nu imi place să tocesc, iar in a 11-a și a 12-a nu mai fac Aș alege științe sociale, dar vreau să fac facultatea de arhitectură.

Ce profil să aleg pentru a merge la această facultate în viitor?

Am înțeles că la Științe Sociale este mai ușor, deci aș avea și timp pentru a face meditații la desen tehnic care sa ma ajute pentru admiterea la facultatea de arhitectura?

P.S. Sunt clasa a 8-a și nu vreau răpspuns gen: "Mai bine du-te la Liceul de arte", deoarece la mine în oraș (Rm. Vâlcea), acest liceu este cel mai slab, nu fac profesorii nimic, uneori nu vin nici la ore.

Dau Fundă!

Răspuns Câştigător
| gicahagi a răspuns:

Eu am fost la ambele profile si stiu cum este. la stiinte sociale este foarte usoar mai ales la bac, dar iti va fi mai greu dupa. Matematica iti trebuie cam la oricare facultate. Deci la uman ii mai lejer, dar e mai greu dupa... acuma tu alegi

2 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Cine te-a mintit ca nu mai faci istorie la stiinte sociale? Ba faci, dai si teza si bac!
Eu zic sa te duci la stiinte sociale, nu rare rost sa te chinui asa mult...

| Cristina_Andreea_2000 a răspuns:

Ştiinţe sociale