| WeSt a întrebat:

Nu vi se pare ca musulmanii isi demonstreaza mai bine credinta decit crestinii? Poate nu e asa. Dar fara ura sau rautati gratuite, as vrea niste pareri, argumentate. Indiferent daca sint pro sau contra. Eu sint deschis si chiar vreau sa aud ce ginditi. Singura conditie fiind sinceritatea. Cei ce nu reusesc sa indeplineasca aceasta conditie, sa se abtina, deoarece nu vreau noi conflicte penibile si inutile in acelasi timp.Bye, bye!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| LikeARollingStone a răspuns:

Poate ca da, musulmanii isi demonstreaza mai bine credinta decat crestinii...Ideea este ca crestinii au o libertate de exprimare pe care musulmanii nu o au. Sunt si crestini care poate isi demonstreaza credinta mai bine ca oricine dar la crestini este si libertatea de alegere in schimb la musulmani nu prea exista aceasta libertate. Ei asa se nasc asa mor.
Eu una nu pot sa zic ca sunt cea mai credincioasa dar eu cred in Dumnezeu... Dumnezeu cu care m-am nascut caruia i-am spus rugaciuni de mica, Dumnezeu la care ma rugam cand faceam vreo prostie sa nu ma descopere mama, n-as putea sa ma schimb doar pentru ca ei isi demonstreaza mai bine credinta. N-as putea sa ma schimb pentru nimic in lume pentru ca pentru mine exista un singur Dumnezeu, cel care m-a ajutat mereu. Si cred ca orice crestin isi arata macar o data in viata cresinta fata de Dumnezeu si toate cele Sfinte...