| me_8399 a întrebat:

sadnu voi uita niciodata
eram la Galati in vizita la o matusa!
am fost la ziua de nastere a unei colege si ma duceam acasaa!
mergeam repede...eram mai mica.eram speriata pentru ca auzeam sunete ciudatesad
deodata vad in spatele meu 2 tipi.sad
nu mai era nimeni pe strada...eram singura...am inceput sa alerg sa ajung mai repede acasa...
nu am stat pana la sfarsit pentru ca eram obosita!
alergam alergam si am omb ca si cei 2 au inceput sa alerge spre minecrying
imi era din ce in ce mai frica. m incercat sa sun acasaa sa iasa tata inaintea mea dar am scapat telefonul si nu m.am intors dupa el.
ma inecam in lacrimi si alergam...inima imi batea din ce in ce mai tarecrying
la un moment dat am obs ca numai unu era in spatele meu...si cand m-am uitat in fata ...surpriza .era celalalt...am luat'o pe mijlocul strazii.si ei dupa mine ...nu aveam curaj sa tip dupa ajutor...
m'au ajuns unu m'a prons de maini sa ma imobilizeze si celalalt tragea de haine...atunci am inceput sa tip...stiu ca l'am lovit pe unu cu picioru in gura si am scapat dar aveam hainele varza...la picioare eram toata zgariata k nu mai aveam tenesii.
alergam fara sa ma uit inapoi...la un moment dat nu mai vedeam pe nimeni in spatele meu...am incetat sa mai alerg
dar mergeam repede si m'a apropiam de trotuar...si surpriza iar...ma uitam speriata inapoi si cana m-am uitat in fata. ce era...am dat cu capu de un panou din ala mare... dupa vreo 5 minute m-am ridicat...nu era nimeni pe strada...nu stiam cine sunt si ce caut acolo...
intr'un sfarsit am ajuns acasaa...toti dormeau... mi-am facut un dus si am aruncat hainele pentru a nu le vedea nimeni...nu am povestit nimanui nimic...nimeni nu stie ce s-a intamplat atunci...
ii multumesc lui Dumnezeu k mi-a dat putere sa alerg si m'a scapat!
nu am avut curaj sa povestesc nimanui...in fine
a fost o noapte grea...si nimeni nu va sti de ia
bine in afara de cine va avea timp sa citeasca cat am scris!
imi este frica de atunci sa merg pe starda singura!
cum pot scapa de frica asta? va rogg help me

4 răspunsuri:
| Ruxyana a răspuns:

Pf...prin ce-ai trecut...nu-i doresc nici la cel mai mare dusman al meu ceea ce ai patit tu.happy
nu trebuie sa fii inchisa in tine...incearca sa ii povestesti mamei tale ce s-a intamplat...happy.

este normal sa-ti fie frica sa mergi noaptea singura pe strada...
ai trecut printr-o trauma care te va marca toata viata...nu poti scapa de aceasta frica...happy
ai grija de tine...si iti doresc tot binele din lume!

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Buna. Poate tipii aia vroyau doar sa te sperie! acum esti mai mare!sadtotusi sa vorbesti cu un psiholog nu ar stryca!

Răspuns utilizator avertizat
| byenkutzyk a răspuns:

Asa e lumea in ziua de azi! Numai bagabontiwinkingViolatori...Umbla noaptea pe strada si sechestreaza fete minore si nu numai...De toate felurilestraight facePana te mai linistesti, daca nu ti-a trecut nici pana acum...Atunci nu mai iesi singura pe strada, mai i-a o prietena cu tine sau roaga un prieten, un amic de-al tau de incredere sa te conduca, sa iti tina companie...Si mie imi e frica sa merg singura pe stradastraight faceIntr-o seara ma intorceam din oras si cred ca era ora 00:00 sau 01:00 noaptea si se oprise unul cu masina langa mine si m-a intrebat daca dau o tura cu el cu masinasadSi i-am zis ca nustraight faceIn fine a plecat de langa mine...Doamne si imi tremurau picioarele...Ma mir cum de ma mai tineaucryingDeci ai grija de tine! Sunt numai nebuni pe strazihappykisskisskiss