| JustAlice a întrebat:

Vreau sa va spun o poveste ciudata:Eram intr-o seara pe la ora 9 cu prietena mea.(sunt fata) si in spatele nostru era un baiat cam de 25-30 de ani care era mai negru si avea niste dungi pe fata...asculta la mp3 muzica .nu i-am dat importanta dar pritena mea a vazut ca se indreapta spre noi cu o privire de criminal si mi-era frica.am inceput sa fugim ...sa marim pasul dar a inceput si el sa mearga mai repede...eram foarte speriata. aveam silapi in picioare si nu puteam fugi...prietena mea incerca sa ma ajute sa merg mai repede.sa nu ne prinda. aveam si o sticla de suc in mana care era de 2 litri si ma cam impiedica sa alerg repede...imi tremura inima in mine de frica.la un moment dat am luat-o printr-un gang unde era foarte intuneric.nu erau lumini pe nicaieri.prietena mea s-a uitat in spate si a vazut ca acel om se uita in toate partile sa ne gaseasca dar am plecat mai departe si speram ca nu ne-a vazut... apoi l-am vazut din nou pe strada cealalta in spate la alte 2 fete mai mari care vorbeau...si s-a bat in fata lor si le-a zis sa mearga cu el undeva... apoi i-am pierdut urma... ce credeti ca voia sa ne faca de ne fugarea asa?:-s

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obsedati din astia e plina lumea. Data viitoare incearca sa ceri ajutorului unui adult care ti pare mai cumsecade, suna la politie si in nici un caz nu te baga prin ganguri, mai bine incearca sa ramai intr-un loc cu multa lume. Nu pot sa-ti spun ce voia pentru ca nu am de unde sa stiu, probabil ceva propuneri indecente, pentru unii e distractiv sa sperie fetele tinere.Ai grija!

9 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Dar tu ce crezi ca vroia sa iti faca ala?laughing
Ori era peste, ori violatorstraight face. Fii mai atenta altadata pe unde mergi... mi s-a intamplat si mie de mai multe ori.Si cel mai important:Nu le spune parintilor! Pentru ca le va mai scadea increderea in tine.Nu te vor mai lasa asa usor sa iesi noaptea afara. O spun din proprie experienta...big grin

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Sa va dea o ciocolata, cu un anumit pret.
www.notforsale.ro

| psiholoaga a răspuns:

Data viitoare, arunca sticla si fugi. De acord cu cristi: mai bine prevazator, decat sa regreti.

| dragutza a răspuns:

Uau, cred ca ai tras o sperietura mare! ai grja de unde umbli altadata! cred ca vroia sa va faca ceva rau...

| daniDeeDee a răspuns:

Chiar ca e ciudata... :-ss

#:-s

Aveti grija de acum incolo. kiss

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Pai tu ce credeai ca vroia sa va faca?
data viitoare fiti si voi mai atente si nu mai mergeti singure noaptea pe strazi pentru ca e foarte periculos si nu stii ce se poate intampla...ai grija de tine.pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ce crezi ca vroia de la voi? Nu mai mergeti seara pe strazi slab iluminate, la ore tarzii, alegeti strazile cu mai multa animatie chiar daca ocoliti, se pot intampla multe, cred ca vroia bani de droguri am patit-o si eu.

| RaluE a răspuns:

Alice, sticla era de 1 litru big grin; nu te mai speria, ca a trecut >big grin

| JustAlice explică:

Nu le spun oricum parintilor..asta s-a intamplat acum 2 saptaamani sau mai mult..si nu le-am zis nici pana acumbig grin