| anonim_4396 a întrebat:

Nu vreau sa intru tare in detalii asa ca o sa scriu ce s-a intamplat pe scurt. Ieri la scoala unul se tot lua de mine, adica de la nimic a venit la mine si a inceput sa ma impinga, eu i-am zis frumos sa ma lasa in pace, el a inceput sa ma injure de toti mortii, eu si de data asta nu i-am facut nimic. L-am ignorat si am stat in banca mea pentru 2-3 minute cand vine el deodata si mi-a dat o palma dupa ceafa si incerca sa ma provoace, fiind deja foarte injosit si calcat in picioare de el i-am mai spus odata ca enerveaza pe cine nu trebuie si de data asta a inceput sa ma injure si sa ma ameninte si apropiindu-se de mine usor, eu m-am sculat frumos din banca si i-am dat un pumn fix sub nas, adica am lovit fix sub nas nimerindu-i si nasul si cei doi dinti de sus. Direct somn a luat pentru 1-2 minute cand s-a sculat deodata si a plecat din clasa cu lacrimi in ochi si cu fata plina de sange. Acum am aflat de la niste colegi care erau ceva mai apropiati de el ca i-am rupt nasul si ca cheama politia. Intrebarea este, pot sa primesc ceva? Avand in vedere ca eu m-am aparat doar, martori am cam 20 de elevi care era in clasa si au vazut tot ce se intampla. Precizez ca nu eram la ore, eram la recreatie. Am 15 ani si vreau doar sa stiu daca poate face ceva daca i-am fracturat nasul sau ceva de genul.

Răspuns Câştigător
| Subsemnatul123 a răspuns:

Ai facut ce trebuia sa faci, dar nu stiu daca intr-o tara democratica justitia a reprezentat vreodata dreptatea, deci tot tu o sa ai probleme pentru pagubele cauzate si nu el care te-a provocat dar nu ti-a facut nimic serios, nu ti-a lasat niciun semn nimic. Cred ca asta intereseaza cel mai mult pe politisti, sa pedepseasca pe aia care fac pagube, nu sa ia o decizie echilibrata care sa fie exact consecinta a ceea ce s-a intamplat cu adevarat. Nu stiu daca iti da amenda, dar oricum la 15 ani ai tai o sa fie probabil mare scandal cu dirigintii celor doua clase si parintii vostri. Oricum individul a meritat-o din plin.

2 răspunsuri:
| Kerre a răspuns:

In scoala noastra cad peretii si acoperisul, dar inca sa mai monteze camere de supraveghere laughing

| Noname9562004 a răspuns:

La cum e politia romana in zilele astea, s ar putea sa ti dea o amenda. Avand in vedere ce ai spus mai sus, ca ai martori, politisti nici nu o sa se sinchiseasca sa gandeasca la asta ci o sa dea direct verdictul.