| CultOfTheDamned a întrebat:

Tocmai ce m-am intors de la scoala si am intampinat o problema in ultima ora la scoala. Am varsta de 14 ani, sunt in clasa a VIII-a si in timp ce urcam scarile la mansarda ( noi facem orele la ultimul etaj ) un elev cu doi ani mai mic decat mine a inceput sa ma impinga si sa ma injure. Dupa ce am ajuns la mansarda el m-a impins inca o data si m-a injurat iar eu i-am dat o palma spre sapca incat sa ii cada jos. Dupa ce i-a cazut sapca jos el m-a flegmat si a continuat sa ma injure, facandu-i pe ceilalti colegi sa rada de mine iar eu m-am enervat si l-am lovit in coapse cu piciorul. Regret ca am facut asta acum si stiu ca am gresit foarte mult. Ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iti iei un cadru didactic dupa tine si sa-l parasti, sau sa-l filmezi, mai mult ca sigur i se vor scadea puncte la purtare. Daca e agresiv cand se filmeaza, ai grija sa faci sincronizare in cloud (ex: Google Photo) a filmarilor si pozelor si sa opresti+reiei inregistrare regulat, astfel daca iti sparge telefonul il poti pune la plata si para.

| wpetterssone a răspuns:

Eu aș fi trecut pe lângă el.
Pentru că l-ai lovit, situația se înrăutățește. El ar putea avea dovada unei răni, însă tu nimic. Trebuie să vorbești cu un adult de încredere, care poate lua măsuri: părinte sau profesor.