| LCD a întrebat:

Nu vreau sa ma mai gandesc deloc la lucrul asta! ce sa fac?
ma tot gandesc ca dupa ce relatia noastra se va incheia... el o sa se insoare cu o fosta prietena. ultima cu care a fost inainte mea. ea inca il iubeste si el stie asta. el mi-a spus ca nu se intoarce la fostele si ca nu reia relatiile.
mama lui... i-a spus ca ar fi timpul sa se insoarehee hee asa la gluma. dar mai in gluma mai in serios...chiar ar putea sa o faca.cu mine sigur nu, inca sunt minora, si nici nu e cazul.
tot ce vreau e sa nu ma mai gandesc la lucrul asta! sa ma gandesc la prezent. atat!

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu cred ca trebuie sa iti faci griji, nu e cazul, daca nu ti-a dat motive atunci stai linistita, daca nu te iubea nu mai era cu tine, nu cred ca ar fi stat cu tine degeaba, de aceea nu cred ca trebuie sa te gandesti la despartire, el daca te iubeste nu se va intoarce la nicio fosta prietena, asa ca nu te mai gandi la asta, traieste prezentul si lasa toate preocuparile deoparte.

| undercovergirl a răspuns:

Buna,

Nu esti foarte explicita si din cauza asta nu am putut intelege in totalitate care este problema care te framanta happy
Din ce am inteles tu ai o relatie cu un baiat, relatie care nu este foarte serioasa ( din moment ce tu zici ca nu este cazul sa vorbiti de casatorie ) si esti foarte tulburata de momentul despartirii de " el " mai ales ca te gandesti ca se va casatorii cu fosta.
Problema vine aici : de ce te gandesti ca va ve-ti despartii?
Faptul ca esti minora nu este decat o " mica problema " care poate fi rezolvata cu usurinta.
Parerea mea este sa nu -ti mai faci griji despre ce se poate intampla in viitor, ci sa traiesti in prezent.
Poate ar ajuta si o discutie sincera cu prietenul tau, ve-zi ce-ti spune in legatura cu framantarile tale. happy

| lost.in.rain a răspuns:

Ai spus ca "dupa ce relatia noastra de va incheia...". Sa inteleg ca sunteti impreuna si tu te gandesti ca va veti desparti? Aveti motive sa faceti asta? Sau esti doar pesimista?