| anonim_4396 a întrebat:

Nu vreau sa mai cresc.am 1.70 si 15 anisadPrietenii mei imi spun ca daca m'as apuca de fumat nu as mai creste. URASK tutunulcrying. dar daca chestia asta m'ar ajuta.sa numai cresc, as >face'o---Voi ce spuneti.este adevarat ca daca fumezi numai cresti?!

53 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu fuma! Am fumat 7 ani si de curand am reusit sa ma las... Cunosc multi care sunt inca blocati in cercul vicios al tigarilor. Faptul ca ai 1, 70 ar trebui sa te bucure. E foarte fain... Poti sa faci foarte multe avand inaltimea asta.

cami
| cami a răspuns:

Acelasi complex IL AVEAM, si eu laughing. Acum, deloc! imi place corpul meu!
Fii mandra, pun pariu ca ai niste picioare superbe! happy
@cosolovschi, tu esti baiathee hee, poti fii cu o tipa de 1, 65. Dar o fata? cum arata unde de 1.80 cu unu de 1, 62?

mira
| mira a răspuns:

Nu esti prea inalta. Daca mai castigi 2, 3 cm.vei fi si mai atragatoare. Poate ca procesul de crestere s-a si incheiat.Nu te apuca de fumat.Nu are legatura directa cu cresterea la toata lumea.

| anaid a răspuns:

Si daca te arunci de la etajul 10 iti cresc aripilaughinghai mai tu crezi tot ce spune lumea? Si pana la urma de ce nu vrei sa mai cresti? Fetele inalte sunt frumoasewinking, poti opta pentru o cariera in modelingwinking

| Chocolate a răspuns:

Eu nici nu stiu ce sa mai fac ca sa mai cresc si u vrei sa te opresti?:O:O, be serious!?!?!
Dumnezeu te'a facut si a pus punctul cresterii tale undeva anume de ce sa intervi? lasa ca e bine si calcai pe cei pitici in pcioare, simte'te mandru/a de tine si capu sus

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Fugi de-aici cu prostiile! Cum poti sa crezi asa o tampenie? Eu sunt fumatoare si am aproape 1, 80m.Stai calma! Stii ce aer curat e la altitudine? Stii ce senzatie placuta ai cand nu trebuie sa stai in autobuz cu nasul in subsuoara nimanui?

| EUSIATIT a răspuns:

EXCLUS dar ma intreb cum parintii tai te indeamna sa fumezi.[sa nu faci prostia asta cit ai de crescut atit cresti .altii doresc sa creasca si tu?// fii cuminte

| Brigitta a răspuns:

Nu este adevaratlaughing Nu te apuca de fumat.
Bucura-te de inaltimea ta.

| kitty_8919 a răspuns:

Nuu nici vorba:O:O:O... cea mai mare prostie sa te apuci de fumat crede-ma ca nu ma mai pot lasa de 4 ani fumez.lasa ac oricum fetele inalte sunt cele mai frumoase.

| Crisu_8081 a răspuns:

Ce prieteni prosti ai laughing Sunt unele persoane care in locul tau ar da orice sa aiba 1, 70.Nu poti schimba nimic daca tu vei creste in continuare, asa ca obisnuieste-te si nu mai face din asta o drama.

| Miяu a răspuns:

Nuuuuuuuu, sa nu faci asta!

fetele cresc doar pana la 15-16 ani. unele pana la 18

| Alex >D a răspuns:

Parca ai avea 2, 50 m. Tu crezi ca esti inalta la 1, 70? la 15 ani? esti perfecta iubire... astfel nu ii vei da dureri de spate prietenului daca e mai inalt atunci cand te saruta.

Dan

| Lumy a răspuns:

Cat mi-as dori sa am si eu inaltzimea tasad
Altzii vor sa fie mai scunzi alti mai inaltzi...nimeni nu e multzumit cu ce are.
NU TE APUCA DE FUMAT! nu opreste cresterea si face foarte mult rau

| Lumy a răspuns:

O prietena de-a mea are 1.75 si nu se plange, chiar ar mai vrea sa se inaltze si are 14 ani
Eu am 1.55big grin

| Claudiu_7827 a răspuns:

laughing Isi bat joc de tine. Tui chiar ai crezut k tutunul te-ar putea ajuta? hm...mai bine mergi la sala, nu ca te-ar ajuta foarte mult. Oricum stai linistita ca mai mult de 1 80 nu vei creste... iar daca esi o persoana care nu poarta pantofi cu toc e perfect

| emy a răspuns:

In nici un caz.Eu cred ca prietenii tai profita de aceasta dorinta a ta de a nu mai creste, si de faptul ca esti inca un copil(si ai tendinta a crezi orice), ca sa te convinga sa faci si tu ce fac ei.In nici un caz a nu te apuci de fumat, indiferent ce va spune lumea! Iti vei distruge sanatatea, si nimeni si nimic in lumea asta nu merita asa ceva. Te rog sa ma asculti, si sa ignori eventualele critici sau glume ale lor la adresa ta.
Din contra, incearca sa-i convingi tu pe ei ca nu fac bine ceea ce fac! Succes! Doamne ajuta!

| Babushka a răspuns:

Ce prieteni inculti ai... e o prostie sa fumezi doar ca sa nu mai cresti altele/alti si-ar dori sa aiba inaltimea ta. nu sunt deloc adevarate spusele prietenilor tai asa ca nu te apuca de fumat nu ai decat de pierdut!

| ToxiKat a răspuns:

Si eu am 15 ani si 1.75...nu ma deranjeaza inaltimea mea...si cred ca faza cu fumatul nu e deloc o solutie... dimpotriva, mi se pare stupid... oricum nu cred ca mai cresti mult...eu vara trecuta am crescut destul de mult in inaltime dar acum m-am oprit ca sa zic asa...nu iti face probleme si in nici un caz sa nu te apuci de fumat crezand ca o sa scazi in inaltime...

| christabell a răspuns:

Fii fericita ca esti inalta! Si eu aveam 1, 70 la varsta ta, aveam colege mignione si eram ofticata.Acum am 1, 75 si imi place asta.Mai pun si tocuri de 10 cm daca o cere tinuta si nu ma deranjeaza.Parerea mea ca poti fi frumoasa orice inaltime ai avea daca stii sa mergi frumos si te imbraci adecvat.Sub nici o forma nu fuma!

| gyanina a răspuns:

NU! sa nu te apuki de fumat:O asta e o prostie cine ti-a zis cu fumatu ca nu mai cresty... du-te la doctor care stie ce sa iti faca daca te apuki de fumat mori mai repede mai bine iti faci probleme cu plamanii?surprise nu asa-iwinking du-te la medik si nu asculta dupa toti ''desteptii''... kiss

| cosolovschi a răspuns:

O ce asta e inaltime eu am 17 ani, inaltimea 1.92 si 85 kg nici o data nu am fumat si ma starui cit mai rar sa servesc bauturi alcoolice matinc am vreo 4 luni de cind nu am servit nimica bauturi, ma ocup cu sportul si am prestigii foarte mari pe viitor, asaca eu nu te-as sfatui sa incepi a fuma de aceia ca daca ai sa fumezi si mai mare ai sa cresti numaica fumatul te va aduce la aceia ca sa fii foarte slab si inalt. Eu ma mindresc cu corpul meu si am uun corp excelent si ma mai mindresc cu aceia ca nu fumez.

| daria_5097 a răspuns:

Normal ca e o prostie, tutunul e una dintre cele mai mari prostii legale sad

| amfetamina a răspuns:

Tutunul doar iti incetineste dezvoltarea.laughing
stai calmahappy

| Username1 a răspuns:

1.70 laughing...trebuie sa ma aplec ca sa te vad >devil

| Roxana_9434 a răspuns:

Si eu am tot 1. 70 si aceeasi varsta. Uneori ma simt complexata de inaltimea mea.Singurul motiv e ca nu pot purta tocuri inalte, asta ma oftica cel mai tare... cel putin asa cred eu, ca nu pot! Dar sincera sa fiu am momente cand pur si simplu ma uit in oglinda si imi spun ca imi ador corpul.Sunt inalta, slabuta... Ce pot sa mai cer? Stai linistita scumpo:*Nu le da atentie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai si ce e rau in asta? fii mandrawinking vezi lumea de la inaltimetongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crede-ma ca peste 2-3 ani nu iti va parea rau ca esti inalta, si in nici un caz sa nu te apuci de fumat din cauza asta(mai ales ca urasti tutunul, bravo)eu am 1.70 si 19 ani si chiar as mai vrea vreo 10 cm in plus, da ce sa-i faci sunt multumita si asa...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Off Doamne...intr-adevar, nimeni nu e multzumit cu ceea ce are. Si ce daca ai 1.70? Nu se uita baietii la tine? Tzi-a zis cineva ce esti prea inalta? Dai cu capul in pod? Liniste-te. Eu tot am 15 ani si am 1.57. Daca Dumnzeu mi-a Dat aceasta inaltzime, sunt multzumita, multzumita ca am 2 ochi, 2 miini, 2 picioare si sint sanatoasa. Ce prieteni mai ai si tu...no comments.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubireeeeeeeeeeeeee...sa nu faci una ca asta, si eu am fumat azi 2 tigari si numai pot ce ma doare capul, primele si ultimele p care le-a pus in gura.AMIN! SA NU FACI O ASEMENEA PROSTIEsad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Taieti picioarele sa fii mai scunda