| Sunshine_9509 a întrebat:

O intamplare infricosatoare sau paranormala, un vis ciudat, ceva, ceva, Funda pentru cel mai infricosator raspuns happy

2 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

As putea sa-ti dau o multime de linkuri catre site-uri sau forumuri cu astfel de intamplari (reale sau fictive), insa am sa iti povestesc ceva ce am trait chiar eu, cu riscul de a parea cu mintea putin 'plecata' happy. Am luat contact, ca sa zic asa, cu chestii ce tin de paranormal si alte astfel de fenomene inca de cand eram mica. Chiar daca nu am reusit sa aflu de ce, sunt extrem de fascinata de lucrurile astea.

Una dintre cele mai ciudate intamplari s-a petrecut in casa mea (apartament), acum vreo 2 ani. Era seara, eram singura acasa si tocmai iesisem din baie. Asa cum obisnuiesc, nu am mai aprins lumina pe hol si am vrut sa merg spre camera mea. Chiar cand m-am apropiat de usa de la intrare, am auzit niste sunete, gen pasi si fasaieli pe palierul scarii, ceea ce nu m-a speriat, fiindca se putea sa fi fost vreo persoana care urca. Dar apoi am auzit 2 batai puternice in usa, chiar in momentul in care am trecut prin dreptul ei. Am ramas pentru cateva secunde fara sa mai pot face vreo miscare, apoi am aprins repede lumina si m-am uitat pe vizor. Nimeni. Si deodata ceva ma face sa ma uit intr-un colt, foarte aproape de usa, ca si cum as fi stiut ca e ceva acolo. Am gasit o bratara de metal, ceva asemanator bronzului, din cate mi-am putut da seama, cu o infatisare mai vintage sau chiar antica, as putea spune. Am luat-o de acolo si o am si acum, chiar daca nu am putut sa-mi dau seama ce a fost cu ea si de unde a aparut, fiindca e clar ca nu exista inainte in casa (nu avea de unde).

A fost ciudat, este una dintre intamplari pe care nu am reusit sa o inteleg, chiar daca dupa un timp imi dau seama de ce mi se intampla unele lucruri. Cam asta a fost, inca mai sper sa-mi dau seama care e treaba cu bratara si de ce s-a petrecut happy.

| harciog a răspuns:

Cind eram copil am visat un ciine ca-mi minca puta si toate viitoarele mele amante plingeau de mam'mama.