| valy a întrebat:

O intrebare...ati vazut la TV cica se mai baga un an la liceu...cica se vor face 13 clase la liceu? daca la liceu se fac 13 clase...profesionala face 14? eu sunt profesionala am trecut in clasa a 13-a si sunt curios daca sa zis ceva de profesionala 14 clase...plz help

Răspuns Câştigător
| ButterFly_8644 a răspuns:

Nu mai exista profesionala, din cate stiu happy
Doar liceu, chiar daca vor fi 13 clase happy

6 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Vor fi cele 12 clase de liceu (normal) obligatorii, dar se va mai adauga si anul din clasa pregatitoare, de la gradinita, pe care unii copii il fac, altii nu.Deci ...calculeaza si pentru profesionala!

| Andraa a răspuns:

Nu am auzit asta.
dar am auzit ca s-au desfintat(sau se vor desfinta ) profesionalele.si i-ar baga pe toti direct la liceu...
'apoi nenorocitii astia nu mai stiu ce sa schimbe in invatamant in loc sa faca ceva frumos...sunt unele sate uitate de lume care nu au apa nu au curent.(deja nu mai are legatura cu intrebarea ta... dar asta e.)
invatamantu e buna asa cum e acum...in romania, noi facem in generala ce fac altii la liceubig grin

| ellene a răspuns:

Ar fi groaznic...saracii de voi... ce ma plangeam eu ca am terminat liceul la 19 ani, alti colegi de ai mei la 20... voi o sa terminati la 21! .pai cand sa mai faci o facultate, cand sa te angajezi si tu ca omul intr-un domeniu ce iti place si pentru care ai invatat cativa ani...la 25, 26? Pana atunci trebuie sa te tina parintii ...Dooooamne ce tara de caca! Nu mai bine fac americanii? Aia la 18 ani deja sunt la facultate, pe cont propriu...nu mai depind de parinti...asta nu inseamna ca ei sunt mai destepti, pur si simplu se bucura de un sistem mai reusit...nu ca noi.

| mariutza a răspuns:

NU cred...eu zic k se face normal...

| biancabellaa a răspuns:

Eu nu sunt la profesionala dar stiu ca se fac 14 ani

asa ca noroc

| optimista_5827 a răspuns:

Ce tampenie sad
strainii abia fac 8 clase laughing ...bine nu e regula... dar sunt multi big grin
iar romanasii nostri vor fi eminentii planetei. rolling on the floor
la ce atata scoala daca o facem degeaba? macar scoalasa avem daca locuri de munca nu...sa nu mai zicem de un trai decent. sunt tare indignata. sad