| deluxnokia a întrebat:

O intrebare la fetele noastre minunate : cind vedeti pe plaja un baiat cu deformatia cutiei toracice(medie, o mica adincitura in parte cutie toracice) asa ca la mine va indeparteaza de el sau aveti ginduri negative asupra acelui baiat?

Răspuns Câştigător
| Paulla a răspuns:

O sa fiu sincera. Acum depinde si exact cum arata deformatia despre care vorbesti, dar in general nu. Prima data ma uit la fata. Fata mi se pare cea mai importanta cand e vorba de aspect fizic. Apoi conteaza sa aiba un aspect ingrijit(nici nu stii cum fug de manelistii care isi plimba grasimile nespalate pe plaja). Ce vreau sa spun e ca nu conteaza daca ai deformari, cicatrici sau altele, conteaza sa te ingrijesti. Intelegi tu unde bat.Bineinteles, pitipoancele alea care fac topless pe acolo se vor uita doar la exterior si daca nu arati ca scos din reviste, n-ai sanse la ele. Totusi, nu e niciun motiv de ingrijorare in asta, nu cred ca vrei o prietena care are coeficientul de inteligenta egal cu marimea la sandale.
Nu te lasa complexat din cauza asta, cine te place, te place in primul rand pentru interior. Cand tii la cineva, persoana respectiva iti va parea frumoasa indiferent de aspect. Ia un exemplu, toata mamele isi considera copiii frumosi, nu?

3 răspunsuri:
| AnnnaMarrria a răspuns:

Eu zic ca nu conteaza daca are acea deformatie...nu conteaza aspectul ci sufletul...

| ionuutzuu a răspuns:

Aspectul iesit din comun intotdeauna indeparteaza persoanele din jur. Trebuie sa ne obisnuim cu aceasta caracterizare directa cu privire la aspect din partea celor din jur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuu
din perspectiva mea nu din start, eu sunt asa daca omul are o deformatie sau ii handicapat sa nu mai am ce discuta cu ei sau el/ea. vreau sa iti zic ca am avut un amic care a avut un handicap din cauza unei joace si a ramas desficurat la corp.mergea in carje.credema ca ii un sufletist si un inteligent la maxim...gresesti daca te indepartezi sau ai ganduri negative happy