| L ι ѕѕ є η α ☮ a întrebat:

O intrebare! Nikita este nume de afta sau de baiat? Cunosc un baiat cu numele asta. Mai multe inform. despre nume va rog! :* Fundii!

Răspuns Câştigător
| JackieSue a răspuns:

Nikita e nume rusesc, de baiat.
Dar mai nou se foloseste si la fete, e comun, cam ca si in engleza cu Taylor Lautner(B) si Taylor Swift (F).

4 răspunsuri:
| cristianorudi7 a răspuns:

Sigur de afta

| Grimalkin a răspuns:

Nikita e nume de baiat.
Eu am o colega in clasa pe care o cheama asa big grin

| Bloondyna a răspuns:

Nikita mie imi aduce mereu a fata. Dar mai sunt exceptii dum ar fi Nichita Stanescu. Este un poet, nu poetahee hee. Eu am trait mult timp cu impresia ca este o femeie. Deci cred ca poate fi si nume da fata si de baiat. Dar as sugera sa folosesti Nichita mai degraba pentru fetewinking.

Sallut! Numele meu este Nikita si sint fata. Nikita este nume de fata, dar are un altfel de accent.La baieti numele este Nichita, care se scrie cu ''-ch-"... Sper sa te ajute!