| cristyan003 a întrebat:

O mica problema... doresc sa ma transfer pe semestrul al 2-lea la alt profil (de la mate-info la sociale) din mai multe motive, dar nu pot sa ma transfer daca nu trec clasa la mate si am note foarte proaste (la fel toti colegii)
cum pot sa il conving pe profesor sa ma treaca clasa astfel incat sa ma pot transfera, avand in vedere ca nu stie sa comunice, orice ii zici te ia la misto si e mai speriat, daca te apropii de el fuge?

Răspuns Câştigător
| hhhdd a răspuns:

Pi daca stai foarte prost cu matematica ar trebui sa iei toata materia de la inceput (depinde si la ce nivel esti acum) si sa faci exercitii in fiecare zi si multa vointa, ceea ce ar insemna sa mai lasi la o parte calculatorul si tpu-ul.Sau o poti ruga pe mama ta sa angajeze un meditator daca are posibilitatea.
PS:cum adica daca te apropii de el fuge?laughing

1 răspuns:
| cristyan003 explică:

Pai...si cand te duci la el cu un caiet sa ii arati o rezolvare ceva face 2-3 pasi inapoi si iti spune ca o sa demonstrezi apoi la tabla, dupa care se duce in alta parte a clasei. la sedinta cu parintii, toti au vrut sa vina si el si cand directorul s-a dus in cancelarie sa il cheme a plecat acasa, in ziua aceea nu si-a mai facut nici restul de 2 ore pe care la mai avea la noi