| Anonim17765 a întrebat:

O prietena a avut rubeola timp de 5 zile iar dupa aceste zile ne-am intalnit pe strada si am venit impreuna acasa (eu nu am stiut ca a avut rubeola). Vineri ne-am intalnit. Este posibil sa fi luat si eu? Ea a spus ca i-a trecut... dar rubeola trece atat de repede? Va rog ajutati-ma! Sunt speriata, chiar nu vreau sa fac rubeola pentru ca sambata am un eveniment important de la care nu pot lipsi!

1 răspuns:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Asta depinde si de starea prieteni tale, daca ei i-a trecut, inseamna ca nu ai luat nimic, insa, daca nu ai facut-o ai putea sa te astepti tongue
Cat despre durata acesteia, nu la toate persoanele rubeola tine 6-7 zile, depinde, la fiecare se manifesta cate putin diferit, se poate ca ei sa-i fi trecut mai repede.