| AndreeaaD a întrebat:

O sa fie cam ciudata intrebareahee hee Ati vazut vreodata un film/serial sau ati citit o carte care v-a captivat atat de mult incat ati avut un sentiment straniu dar in acelasi timp placut, ca parca tot ce se intampla in acea carte sau film este real sau ca ati vrea sa duceti o viata exact ca cea a personajelor voastre preferate? Eu am simtit asta si pot spune ca este foarte ciudat, poate unii dintre voi o sa ziceti ca am innebunithee hee P.S:pastrati-va glumele pentru voi; vreau un raspuns sincer.

11 răspunsuri:
| AndraAlexaLove a răspuns:

Da,si mie mi s-a intamplat de mai multe ori asta! In cazul serialelor Gossip Girl, The Vampire Diaries si Pretty Little Liarshappy Si a unor carti. Este un sentiment foarte ciudat, insa e ceva trecatoroh go on. Adica peste cateva zile, daca te gandesti la alt subiect sau alta tema, sau gasesti altceva care sa arate un interes la fel de mare ca si cea "problema" iti trecehappy. happy

| DdDiX a răspuns:

Eu zic ac este normal sa te simti asa. Pentru ca atunci cand citesti o carte, tu iti faci un mic film in minte si te transpui in locul unui personaj.
Eu nu zic ca ai innebunit, pentru ca multor persoane li se intampla acest lucru; este chiar un sentiment placut (depinde de cartea pe care o citesti).
Orice lucru vazut, auzit, citit, etc. te influenteaza intr-un anumit fel (rau sau bun). :*

| Lullabies a răspuns:

Da, e normal.
O carte mereu te cuprinde daca esti interesat de subiect.
Pe mine ma marcheaza destul de mult si filmele dar si cartile pe care le citesc.

| Rose123 a răspuns:

Nu ai innebunit laughing De fapt, cred ca lumea ar fi mai buna daca ar exista mai multe persoane care sa gandeasca asa! Si mie mi se intampla cand gasesc o carte care sa mi se potriveasca! Chiar daca as vrea sa o las din mana, nu as putea! In plus...cred ca asta si e ideea, nu? Sa invatam ceva din ele, sa nu repetam greselile facute acolo, sa crestem ca persoana! Tocmai din acest motiv se presupune ca cititul face foarte bine, nu?

| melittlelioness a răspuns:

Da.fiecare film pe care il vad conteaza si ma influenteaza intr.un anumit fel.de exemplu jurnalele vampirilor/din categoria seriale/ m.a captivat de la inceput si il ador

| AndreeaaD explică (pentru melittlelioness):

Tocmai din cauza asta m-am gandit sa pun aceasta intrebare.Eu sunt abia la episodul 3hee hee si deja m-a captivat.

| nevermind3322 a răspuns:

Da, eu am simtit. e chiar ciudat, intr-adevar.

| LostHeart a răspuns:

Da am simtit asta de multe ori dar am incercat sa imi stapanesc gandurile si puterile.happy

| Dannymuschei a răspuns:

Eu nu o sa zic ca ai innebunit am si eu niste sezantiii fix asa cum ai descris tu.Si cred ca la mai multi le sa intimlat asa ceva

| ChimicalEcstasy a răspuns:

Da. Am simtit asa ceva. happy
In cazul filmului m`am gandit la el timp de cateva saptamani, si am inceput sa fac lucrurile sa mearga ca si in film!
Iar in cazul cartii, am stat cateva zile cu gandul la ea. happy

| AndreeaaD explică (pentru ChimicalEcstasy):

Exact asta mi se intampla si mie.