| anonim_4396 a întrebat:

O sa ma mut la camin(clasa a 9 a) ce lucruri ar trebui sa iau cu mine acolo?

Răspuns Câştigător
| CosminaAndreea03 a răspuns:

Cred ca cel mai bine e să îți alege lucrurile dupa criteriul "le folosesc cel puțin o dată pe săptămână?" Asa nu vei lua lucruri pe care nu le folosesti, care sa iti ingreuneze bagajul

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia lucruri cu adevărat trebuincioase, cum ar fi haine, lenjerie intimă, pijama sau vreun lucru simbolic la care ţii în mod special.

| testforspeed a răspuns:

Nu iti bate capul foarte mult. Nu stiu de ce te-ai muta la camin la clasa a 9-a, dar daca te decizi sa o faci ia-ti haine (sa ai destule pentru o saptamana), adidasi, sampon, hartie, prosop, etc. Vezi cum faci si cu mancarea primile saptamani, daca sunteti mai multi in aceeasi camera fiecare o sa aveti treburile casei, ori pe rand ori pe roluri.