| angelina_1022 a întrebat:

Oameni buni ce intelegeti prin acest cuvint---- dragoste

3 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

E eu cuvant foarte complex, poate fi folosit in mai multe scopuri: 1) Interes care e cel mai folosit in Romania; 2) pentru a exprima ce simti pentru o persoana; 3) asa zis sex dar sub forma de dragoste pentru ca faci sex cu persoana pe care o iubesti. Oriucum nu mai exista acea dragoste autentica asa cum era inainte, acum rar o mai gasesti, din cuplurile care nu sunt pe interes 50% din ele daca nu si mai putin nu sunt indragostiti cu adevarat ci e doar atratcie fizica si ideea ca am prieten/prietena

| IndescribableChild a răspuns:

Probleme. happy

| Biencel a răspuns:

Eu sincer.
un lucru care te face fericit/implinit/multumit, un lucru care te face sa nu-ti mai doresti nimic altceva decat pe acea persoana care te face sa simti toate acestea
si...
un lucru care pur si simplu te doboara psihic, nu mai poti sa te concentrezi, iti vine sa urli si nu ai cum/unde. te face sa te intrebi daca merita intr-adevar toata acea suferinta.
Ciudat, nu? Uneori cred ca "dragostea" si " suferinta" sunt surori.