| oana_1897 a întrebat:

Oare ce este iubirea? Stie cineva oare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un sentiment care se declanseaza fara a cere ceva la schimb, impotriva orcaror ratiuni(nu stiu a cita oara)si degeaba ii cautam explicatii sau definitii in cuvinte caci fiecare simte in felul lui.Multumestete ca iubesti si gata.

15 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Daca ar fi sa scriu totul mi-ar lua mai mult de 3 foihee hee
Iubirea este cel mai placut sentiment.love struckEste un element important in viata fiecaruia dintre noi. Fara iubire nu putem traiwinking

| albastrel a răspuns:

Iubirea... se simte...nu se defineste!

| sorin a răspuns:

Iubirea este un sentiment care te binedispune

| Haydee a răspuns:

Iubirea este ca aerul, nu se vede, dar se simte...
Iubirea e ca o usoara adiere, apare in viata fiecaruia pe neasteptate...
Iubirea e ca soarele pe care-l asteptam in fiecare dimineata, diferenta e ca iubirea adevarata nu apunehappy...
Iubirea e dreptul pe care il primim de la Dumnezeubig grin.

| zuzushi a răspuns:

Simti iubire atunci cand iti tremura picioarele cand vezi o anumita persoana, e atunci cand nu poti sta in picioare cand esti langa ea, cand te balbai, cand nu vorbesti coerent, cand nu mai gandesti limpede, cand ai fluturi in stomac, totul din cauza ca acea persoana este in apropierea ta. e ceva minunat, dar explicabil doar atunci cand ai simtit aceasta stare. happy

| dulcika a răspuns:

Buna.
iubirea este un sentiment puternic pe care il ai fata de cineva,(un sentiment placut pe care il ai pentru cineva), un sentiment fara de care nu ai putea trai.
pa pa

| alle_1861 a răspuns:

"Iubirea este logica nebunului si nebunia doctorului". De cand aa auzit fraza asta asa imi place sa definesc iubirea.

| adi a răspuns:

O stare

| alabala_4392 a răspuns:

Raspunsul il vei gasi in inima ta si in ochii celui de langa tine.

| franck2222 a răspuns:

Chiar nu sti? nai iubit niciodata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este dragostea, adoratia, pasiunea, afectziunea pe care o porti cuiva, nuh?
xoxo
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Împlinirea sufletească!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai spun...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea este un sentiment declansat de anumite substante chimice ce-ti invadeaza creierul la vederea, sau la gandul catre persoana iubita dandu-ti o stare de beatitudine si senzatia ca acea persoana este cea mai cea dintre toate. din batrani se zice ca atunci cand esti indragostit, esti in saptamana chioara.pentru cei ce vor sa se casatoreasca sau cele ce vor sasi ofere fecioria in acele momente la varste foarte fragede e bine sa mai astepte sa mai treaca amocul si sa se mai ostoiasca flacara iubirii cand mai intervine si gandirea la rece. si apoi sa ia o hotarare pentru a evita atatea neplaceri si probleme intre 12 -18 ani si atatea divorturi in primii ani de casatorie.in patru cinci cuvinte; dragostea-i mare dar graba strica treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea este uneori un sentiment mai aproape, dar nu uita ca e inselatoare. Iubirea te face sa urci pe cele mai nalte culmi ale ei. Ea doar vine si trece de parca nimic nu a fost si nici nu o sa fie.