| BumtSii a întrebat:

De ce iubim? Daca n`ar fi iubirea oare ce s`ar intampla?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Iubirea este parte integrantă a vieții, nu putem trăi fără ea cum nu putem trăi fără aer, apă, hrană, etc.
Nu am exista.
Pa, pa.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca asa se inmulteste lumea si de a fi fericit in viata, nu oricine iubeste, daca n-ar exista iubirea ar fi numai rautate si tristete, eu de exemplu trist sunt de cand ma ridic din pat pana ma culc. Macar somnul il am linistit

| Razvan a răspuns:

Daca n-ar fi iubirea am fi niste oameni mai tristi.Cu siguranta. Fara dragoste, fara iubirea aia inaltaroare am fi doar niste biete animale.Doamne,ce frumoasa e iubireabig grin
Mint proststraight face

| DEBrown a răspuns:

Daca n-ar fi iubire, nu ar fi sex, si daca nu ar fi sex nu ne-am mai inmulti, deci am disparea cu toti de pe acest pamant laughing

| cristi11cristian a răspuns:

Buna! cred ca daca nu ar exista iubirea nu am mai fi oameni. am fi asemeni celor necuvantatoare, iubirea inseamna sa ai suflet, sa pui suflet, ne caracterizeaza ca oameni, ca principiipe care fiecare dintre noi le avem! iubim fiindca simtim acea nevoie de a ne simti aparati, si de a avea pe cineva linga noi in momente dificile, in care ne incredintam durerea, sau satisfacerea, sau placerea de a fi unul cu celalalt! este un sentiment foarte puternic atunci cand il dobandim, dar mai este si opozitul pe care nu vrem sa il cunoastem, dar multi insa il stim deja prea bine! fiindca asta inseamna in fond a iubi, a trai o experienta unica, si fiecare experienta este unica! e un preludiu din care nu vrem sa ne mai trezim si totusi uneori ne exprimam prea colorat! sunt oameni care nu gasesc iubirea in adevaratul ei sens in intreaga lor viata, de aceea fiind oameni gresim, si apoi platim, pentru greselile noastre! iar daca nu ar exista iubirea am fi ca robotii, nu am avea sentimente (fiindca iubirea e compusa din sentimente de daruire ) nu am avea scopuri in alte cuvinte nu am sti de ce am trai, si totul s-ar transforma intr-un super mecanism!

| AngelSpeed a răspuns:

Daca n-ar fi iubirea ai ajunge o baba care se uita toata ziua la Tv si sforaie laughing

| ErickEmil a răspuns:

Nu mai eram pe lume daca nu era iubirea asa ca ai pus intrebarea asta degeaba

| ooOOMrDibbsOOoo a răspuns:

Daca nu exista iubirea, exista doar sex, si acest lucru ar duce doar la inmultirea speciei, ca la animale happy