| anonim_4396 a întrebat:

Oare exista prieteni adevarati?

9 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Da, există. Dar au și ei toane... asta nu înseamnă că nu țin la tine, înseamnă că au nevoie de înțelegere.

| Florennce a răspuns:

Bună!
Da, există. Important e să stai lângă oameni care te ajută să evoluezi. Fugi de cei care te influențează negativ, care nu te acceptă așa cum ești și care nu-ți apreciează adevărata valoare.
O zi bună!

| peperonies a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta mă întreb și eu. Și mă mai întreb dacă un prieten chiar este necesar. Mă rog, când familia nu-ți e prietenă cam ai nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt foarte greu de gasit astfel de oameni in societatea de azi. Eu personal nu mai cred in existenta unor astfel de oameni demult, dar asta e doar o parere, nu neaparat corecta. Singurele persoane care iti vor mereu binele, te vor ajuta mereu la greu sunt parintii tai, sora ta etc. E doar o parerea personala...nu esti obligat sa o aprobi. TOATE BUNE!

| BeckhamRZM a răspuns:

Da, evident. Da' sunt greu de găsiți și mai ales greu de cunoscut.

| Axys a răspuns (pentru BeckhamRZM):

Bine zis big grinasa e

| Axys a răspuns (pentru BeckhamRZM):

Nu stiu cum dracu se face dar prieni pe care i consider adevarati! i casesc la mare distanta de casa happy culmea sad dar eu stau prost cu increderea!

| Patruzecisidoi a răspuns:

In primul rand intreaba-te pe tine daca esti un prieten adevarat pentru prietenii tai si vei afla raspunsulwinking