| Fuck Googăl. Ask me! a întrebat:

De ce prietenii au mai multe fete? Oare exista prieteni adevarati? Oare raman altii pe viata?

Răspuns Câştigător
| cosima11 a răspuns:

Pentru ca asa e sa fie. nu stiu sa iti dau o argumentare buna dar ai observat si tu ca atunci cand ti`e bine si ai bani si de toate sunt toti pe langa tine. da in momentu` in care ai o problema si apelezi la ei, reactioneaza de parca ai fi un oarecare. in ziua de azi nu poti numi pe nimeni prieten adevarat, pentru ca asa ceva nu exista.totul e pe interes, oricat de mic ar fi interesu` ala. si e naspa sa stii ca ai putea avea un sprijin si un umar pe care sa plangi, dar care pana la urma si ala te dezamageste. sad trist.

3 răspunsuri:
| DennyxD a răspuns:

Prietenii(ma refer la cei adevarati)sunt niste persoane care ne sunt alaturi intotdeauna, atat la bine, cat si la rau,(sunt unii care cand e vorba de distractie sunt mereu langa tine, iar cand esti intr-o situatie grea zic"Scuze, sunt in oras cu prietenul").
De asemenea prietenii (adevarati) sunt acele fiinte calde care ne indruma, ne dau sfaturi si se bucura de norocul nostru.
Daca ti-a folosit rasp. mew te ast cu o funditablushing :*

| benetton a răspuns:

Nu cred ca exista prieteni adevarati.asa cum ne dorim cu totii.In acelasi timp. si noi suntem prietenii altor persoane.si de multe ori gresim si noi, suntem competitivi, invidiosi...chiar daca nu o aratam.Nici noi nu suntem prieteni adevarati pentru alte persoane.nu pot explica exact de ce, sta in firea umanasad.

| FemeiaPaiangan a răspuns:

Poate. Unii da...altii nu.happy
Fiecare e diferit in felul lui.
Eu personal ma consider prietena adevarata.