| nbghgkj a întrebat:

Oare te poti angaja undeva la 14 ani? ( onesti, bacau )

11 răspunsuri:
| rater1994 a răspuns:

Pai de angjat gasesti la negru poate asa sa zic daca ai ceva cunostinte da dar fara nu. Daca faci ceva online asa ai sanse.

| Anca95 a răspuns:

La 14 ani nu prea te angazeaza nimeni pentru ca ei vor persoane majore. Daca angajeaza minori trebuie sa se lucreze mai putine ore si nu trebuie supusi la munci foarte grele si cred ca niciunui patron nu-i convine treaba asta. Poti incerca enventual pe la supermarketuri la impartit pliante.

| LiK3 a răspuns:

Trebuie sa ai cel putin 16 ani ca sa lucrezi(doar ca asistent sau ca ajutor)winking
Dar mai bine tine-te de scoalawinking

| EuTeAjutÎnPermanenta a răspuns:

Pai da...de ex la shaorma sau la un restaurant ca ospatarita sau online la diferite chestii sau ca model...:d

| nbghgkj explică (pentru EuTeAjutÎnPermanenta):

Da cine dracu te angajeaza daca au destui oameni care lucreaza

| nbghgkj explică (pentru EuTeAjutÎnPermanenta):

Adica ce poti face online laughing in afara de videochat :-P

| DyaElla a răspuns:

La 14 ani thinking
Sincer nu am auzit pe nimeni angajat la 14 ani.
Stiu doar ca la varsta de 16 ani te poti angaja, cu acordul parintilor pentru ca esti minora nica.
Eu zic ca ar fi mai bine sa mergi la scoala. AI timp toata viata sa mergi la servici. STiu ca iti place sa ai banul tau, dar pana la 18 ani toti suntem pe banii parintilor... vei avea timp mai tarziu
Toate cele bune wave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 14 ani? da nu trebuie sa bergi la scoala?
app.si eu is din bacau

| nbghgkj explică (pentru anonim_4396):

Am nevoie de bani pentru un aparat foto care mi-l doresc de multi aniwinking si crede-ma ca sunt in stare sa spal niste vase si sa servesc la mesewinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru nbghgkj):

App.am cateva colege reprezentante la avon sau oriflame, nu stiu cati bani primeesti, dar stiu ca nu ajungi sa speli vaselaughing

| nbghgkj explică (pentru anonim_4396):

laughing am fost de amandoua si maximul pe care l-am primit a fost 10 lei, iar ca sa iti iei un DSLR nu e de ajuns