| licutza_1435 a întrebat:

Of, am o probleme
de anul trecut plac un baiat. Vara trecuta am facut cunostintza si vbeam ft mult. daca Noi doi vorbeam si cineva ne sctriga noi nu auzeam. A fost chiar sh un caz mai iesit din komun:
eram eu si o prietena (Va), el si ink 2 baieti (D) si (V)
stateam in picore.pe terenul fe golf era asa
eu si V una linga alta.si in fata noastra D si V si T(baiatul pe kere il pl)
tot unul linga altul
D si V il strigau pe T tare iar Va ma striga pe mine.Noi vorbeam in continuare si nu auzeam nimic. am auzit doar atunci cind. Va ma palit in spate iar V si D lau impins pe T. si T a kazut jos.astfel de cazuri au mai fost noi mereu jukam doar noi 2 golf. uitam de ceilantzi...aceasta a fost de citeva ori. pina cind un prieten deal sau a aflat ca mie imi place de T si presupun ca i-a zis lui T...de aici a inceput Cu T nu prea vb.venea la golf. dar nu intra el in vorba eram aprk altfel. juca singur inaintea tuturor era ft takut cu toti, ratre ori vbea, Aceasta iatita timp cit si eu eram acolo, in zilele cand nu eram pay prietenele imi ziceau ca parca ii mai activ in discutzii,
a tercut vara, a venit toamna
eu si T vbeam ft mult pe net si into zi am vb cu D, am vb despre T si el in acea zi precis ca i-a zis ca eu il plac de asta is 1000% si D a rekunoscut asta___a fost mai multe lucruri acolo, komplikatzii
mie d imi zicea ca never na sa ma lese pe mine si T sa fim impreuna ca eu a sa sufar, ca is prea mik(am 14 ani) T are (16)
si tot asa

Dupa acea zi noi cu t vb oelak mai rar, si chiar incetu cu incetu el a inceput s anul mai intre pe net.de pe 1 februarie pin pe 3 iunie, n-am vb deloc cu el
pi 3 am vb ft putin
acum dumink (13 iunie) ne-am vazut, toti de acolo au observat ca el putin ma evita, cind eu intorceam kapu spre el, el brusk intorcea capu nsuh daca se uita la mine, dar meeru intorcea kapul.
P. S au mai fost pirn aprilie, eu l-am rugat pi V sa ma ajute la matematica si el na putut si la rugat pe T sa ma ajute el, dar el a zsi ca nu cu pretextu ca are de dus nu stiu unde.
in genere, au mai fost okazii ca sa ne vedem, dar el nu a fost.

ps, dumink am vb ft putin, el a incercat sa vb pe o tema"cum scoala" dar a fost ft scurta, si in rest am vb decit in grup.ps el era ft takut.
ceilantzi din grup au trebuit sa plece pina la magazin si noi trebuia sa raminem sai ashteptam, dar el el s-a facut ca nu a auzit si neam pornit si noi dupa ei. poate na auzit. dar asat ar fi prrea ciudat.
eu nu stiu ce sa cred
de ce se komporta astfel.
pls help me cu pareri
Thx.

5 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

In primul rand.invata sa scrii.si dupa o sa iti dam sfaturi happy. Din ce am inteles, el te evita.Asa,vorbeste cu el, cauta subiecte, ca sa fiti ca la inceput. Poate nu vrea sa fiti impreuna, dar amici cred ca ar vrea happy

| Mjdolhfi a răspuns:

Pune mana pe carte! Lasa baietii! nici sa scrii bine nu stii! Presupun ca ai mai putin de 14 aniwinking. Incearca sa va imprieteniti din nou. Spune-i ca iti place de el si daca iti impartaseste sentimentele veti fi impreuna, daca nu asta e va trebui sa-ti gasesti pe altul.Pana atunci pune mana pe carte ca ai greseli multestraight face. Fara suparare.[Omul de adevar se supara.]

| bluepuff a răspuns:

Invata sa scrii si dupa vin`o la noi.
vorbeste cu T si spune-i ce simti, daca sentimentele sunt reciproce iti va spune el daca nu asta e
te evita, ce mai vrei? renunta, sunt alti mi de baieti dar iti sugerez ca in prim`plan sa inveti sa scrii.

| allleeeee a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Poate ii este rusine sa recunoasca daca te place.
Sau el vroia sa aiba o relatie amicala in care sa va distrati ca doi prieteni, nu iubiti.

| Anda1197 a răspuns:

Bai fato! n-am inteles o iota din ce ai scris tu acolo cu pescurtarile tale cu tot! am citit de vreo 5 ori textul si tot n-am inteles!