| justagirl21 a întrebat:

Of of.ii cam mult de povestit dar o sa incerc sa scurtez un picbig grin deci, am o prietena foarte buna(my bff♥) si intre noi s-ar putea sa intervina un baiat,spun poate, pentru ca amandoua suntem foarte confuzeconfused el e genul acela care se da la toate fetele din clasa,am uitat sa mentionez,sunt boboacalaughing) si de la inceputul anului baiatul acesta vorbea numai cu prietena mea,ea bineinteles facandu-si idei despre el cum ca lui i-ar placea de el. Ei bine,eu am fost neutra in discutiile lor,harjoneli,ma rog,in tot, pana de o vreme cand am observat ca se ia mai des de mine,se uita pe ascuns,ei nu chiar,da no,intelegeti ce vreau sa spunlaughing) ma tachineaza foarte des dar cand vreau sa-i dau replica,nu mai pare interesat, pentru ca se baga peste mine prietena mea de care v-am spus. Nu stiu ce e cu mine, dar de un timp incoace incep sa simt ceva mai mult decat niste sentimente de prietenie pentru baiatul acesta, si asta ma ingrijoreaza, pentru ca stiu ca prietenei mele ii place de el...eu nu vreau s-o ranesc insa amandoua suntem in aceeasi dilema: O place pe una dintre noi sau pentru el este doar o simpla joaca? eu tind sa cred ca ne considera doar amice, insa ceva din felul lui de-a fi atunci cand ii sunt in preajma ma face sa ma indoiesc. offf! nu mai stiu ce sa cred...sunt confuza, exasperata si ingrijorata ca poate imi fac doar niste iluzii..am uitat sa mentionez ca m-o piscat de brat de vena dar in gluma..si acum mai am cicatricelaughing) si pe prietena mea la fel, dar numai pe noi doua, se mai harjoneste si cu alte fete din clasa, noi fiind mai multe decat ei (suntem 23 fete si 5 baieti)deci are de unde alege! Va rog mult dati-mi un sfat ca nu mai suport situatia asta..eu chiar incep sa tin la el si nu vreaucrying(( voi ce credeti?

1 răspuns:
| Crispor a răspuns:

Mai bine ii spui adevarul ca il placi. Asa poate vei avea mai multe sanse sa fii impreuna cu el.