| angelinthedark a întrebat:

Off...prietenul meu tot vrea sa facem dragoste fara prezervativ dar cu anticonceptionale, ca zice ca imi ia el numai sa folosesc.La doctor nu pot sa merg sa vad ce anticonceptionale mi-ar fi bune si nu vreau sa iau asa aiurea. Ei i-am zis sa folosim prezervativul si gata si el cica nu ca nu vrea cu mine sa foloseasca si nu stiu ce.Nu stiu cum sa il conving ca mai bine cu prezervativ decat sa ma complik cu pastile care nu st daca sunt bune, ce sa ii zic?

Răspuns Câştigător
| sofia_1672 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la un medic dar daca nu poti nah nu stiu. mie medicul mi_a recomandat diane, cica nu ingrasa deloc si nu stiu ce.eu eram cam slabuta de felul meu si nu era o problema daca ma ingrasam putin. dupa un an am fost la alt medic si mi_a recomandat jasmine, mi_a zis ca nu ingrasa doar da forme corpului. vreau sa_ti zic ca am 4 ani de cand iau din aste si ma simt foarte bine si nu m_am ingrasat deloc intr-adevar am niste forme de invidiat da nu stiu daca de la anticonceptionale sau de la mama natura. sper sa te fi ajutat catusi de putin.

14 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

El ţine la plăcerea lui sa la sănătatea ta? Sincer, are tărâţe în cap? Eşti sigură că ţine la tine? straight face

| anss23 a răspuns:

Mai bine convinge-l sa nu faceti asta. Unele fete care au luat anticonceptionale in tinerete nu au putut sa faca copii mai tarziu.sad
Si nu ar trebui sa iei nici un fel de anticonceptionale inainte de a vorbi cu un medic despre asta.winking
Eu te-as sfatui sa NU le ei.asa cum ai zis si tu doar te complici fara rost.Nu stiu daca mi se pare mie dar chestia asta se indreapta spre santaj.

| Ros3Blu3 a răspuns:

Aiurea... daca chiar tine la tine vorba lu raul trebuie sa tina si la sanatatea ta. daca te apuci sa iei conceptionale fara sa stii si te lasi de ele te ingrasi si dai in alte probleme. sfatu meu ori il convingi cu partea cu prezervativu si daca nu vrea...nu tine foarte mult la tine happy

| alonet a răspuns:

Pai daca tot nu vrei sa iti provoci dereglari hormonale in organizm cu anticonceptionale. Spune-i simplu ca ori cu prezervativ ori de loc, si dupa cum vad eu dn ce ai scris, sunt convins ca tu faci sex doar de dragul lui si nu neaparat ca ai nevoie. Sa nu uiti ca nevoile primare ale unei femei nu sunt cele sexuale ci cele afective: de siguranta, incredere, apreciere, respect si mai apoi sex. p. s. daca tot iei pastilute ia-le dimineata sa nu te ingrasi... medical e plauzibila treaba.

| Crs a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa faci o vizita la medicul ginecolog si sa iti prescrie el niste anticonceptionale. Daca el nu vrea sa folositi prezervativul, ar trebui intr-o oarecare masura sa il intelegi, deoarece multi baieti nu simt nimic in timpul actului sexual atunci cand folosesc prezervativul, nu simt nicio placere si de ceea nu vor sa il foloseasca.

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Spune-i ca folosind prezervativul, amandoi veti fi feriti de boli cu transmitere sexuala si de o posibila sarcina. E mai bine sa foloseasca prezervativul chiar daca nu prea se simt excelent pentru ca e bine pentru sanatatea voastra si nu cred ca vreti boli.
Spune-i ca daca tine la tine sa foloseasca prezervativul.

| gyorgya a răspuns:

Prezervativul e cea mai sigura metoda contraceptiva di toate punctele de vedere. explica-i, ca anticonceptionalele nu se iau asa de capul nostru fara o consultatie ginecologica.sunt multe tipuri de pastile anticonceptionale, fiecare are efectul sau asupra organismului.de cele mai multe ori ele ingrasa, iar daca incepi sa folosesti de la o varsta frageda aceasta metoda contraceptiva, pe viitor ai sansa sa ramai mai repede insarcinata daca doamne fereste se intampla inevitabilul. sfatul meu e ori sa folositi prezervativul in continuare ori sa mergi la un control ginecologic, care este indicat la fiecare 6 luni.mai ales daca ti-ai inceput viata sexuala.bafta.happy

| AmyLee_6712 a răspuns:

Sincer cred ca ar trebui sa vb cu el, fa`l sa inteleaga ca daca te iubeste trebuie sa aiba grija de tine. Nu ai spus ce varsta ai dar totusi daca tu nu vrei sa iei anticonceptionale el ar trebui sa iti rspecte deciza pentru ca nu esti un obiect. la medic nu poti merge iar anticoncep. nu st niste bomboane, gandeste`te ce crezi ca e mai bine pentru tine. avantaje si dezavantaje. pup si sper ca te-am putut ajuta.(vad ca mesajul este de mult timp:-d...srry)

| bebebita a răspuns:

Buna, regividon sunt niste anticonceptionale bune pentru toate varstele, iubitul tau se simte mai bine fara prezervativ si de aceea vrea fara, eu am folosit regividon la recomandarea medicului ginecolog, si dansul mi-a spus ca sunt foarte bune pentru toata lumea.bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ce faci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevarat ca nu tine la tine daca vrea fara prezervativ."straight face ce aberatii spuneti unii. nu tine la tine daca te lasa, pentru ca nu vrei sa iei anticonteptionale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci sex o ora la viteza pe sistem turo sa moara gibilan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand faci sex trebuie sa folosim amandoi prezervativ?

| yocrazyralu a răspuns:

Buna...ar trebui sa vorbesti cu el despre acest subiect dar parerea mea este ca este mult mai bine fara prezervativ

nu stiu discutati. dar totusi de ce nu poti sa mergi la doctor?