| Galusca13 a întrebat:

Offff... Vreau si eu sa-mi fac un prieten din Galati, am aproape 17 ani, toate prietenele mele au un prieten iar eu sunt singura.cum fac sa gasesc pe cineva, sau cum dau eu de cineva? ma simt umilita ca nu am pe nimeni, adica gen, pe facebook toate sunt intr-o relatie, au poze cu iubitii, eu nimic :-s e stupid. nu ma refer la genul de relatie sex, eu chiar as iubi pe cineva, e oribil, ma simt izolata. Ce pot face?

4 răspunsuri:
| iJustWannaDance a răspuns:

Eeeh, nu e un capat de lume faptul ca nu ai prieten la 17 ani [parerea mea].

Eu te inteleg; doar ca probabil iti dai seama ca nu poti fi intr-o relatie cu primul prostovan care iti spune: ''Hai sa ne combinam!". Pentru a fi cu o persoana e nevoie de sentimente reciproce. Asa ca nu-ti mai face griji, nu esti combinata caci inca nu ai gasit persoana potrivita. Si faptul ca prietenele tale au pe facebook chestii de-astea, cu ''intr-o relatie cu'' si poze cu iubitii lor...bleah...mi se pare ca a devenit ceva de fite in ultima vreme. Adica ma gandesc ca e nevoie de o relatie cat'de'cat serioasa ca sa o oficializezi. Personal, eu am la facebook ''it-s complicated''[desi sunt intr-o relatie].

Acuma treaba ta; daca chiar doresti si tu sa ai prieten si nu mai ai rabdare pana la momentul in care vei gasi persoana potrivita, iesi si tu la agatat cu vreo prietena intr-o zi la stand, la o terasa, discoteca si combina-te cu vreoun tip agatat de tine. Poate astfel iti sarezi inima. :X

| bakus a răspuns:

Hmmm...d asta nu poti sa traiesti tu>? crede-ma o s ai timp de ''iubiti''dupa20 de ani inkolo pana cand dai coltu (numai dragoste)esti inca un copil si nu profiti de copilarie pacat

| Overom a răspuns:

Pei e timpul sa cauti un baiat daca esti interesata sa vorbim mai multe in privat poti lu-a id meu sashaotys

| Galusca13 explică:

IJustWannaDance Multumesc foarte mult de sfat. O sa tin cont... Oricum, consider ca la mine copilaria s-a cam terminat. Am multe pe cap, iar pentru mine cineva ar fi un mare sprijin