| mydarkestdays a întrebat:

In ultima vreme ma simt....sigura..pustiita. am 15 ani si ideea e k nu am avut niciodata un prieten si cand le vad pe prietenele mele k se saruta cu iubitii lor, ma apuca deprimarea. ma simt goala inauntru. as vrea sa nu mai simt nimic, nicio emotie, din cauza tristetii care ma face aproape sa plang. nu stiu ce sa fac.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te gandesti ca in viitor iti va fi bine, alea care au deja o relatie s-au precipitat prea mult mai ales nu e vremea pentru asa ceva. Aia dupa ce faci tu 20 si ceva de ani te legi de unu' nu acum cand esti mica. Bucurate de viata de copilarie.

| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Parerea mea despre aceste fete care isi baga limba in gura la 14-15 ani, nu cred ca ai vrea sa o sti.
E foarte bine ca nu ai prieten, iubit la varsta asta, foarte bine, crede-ma, in felul asta eviti sa suferi de mica si sa iti pierzi increderea in baieti.
Nu trebuie sa te simti goala si pustiita, tu trebuie sa fi tu insuti, sa ai incredere in tine, sa nu fi disperata pentru a gasi un baiat, pentru ca in felul asta o sa ai doar de suferit, incearca sa astepti pana la momentul potrivit, pentru ca este ceva si pentru tine pregatit, stai linistita, trebuie doar sa astepti!
Daca nu ai iuibit, asta nu inseamna ca esti neinsemnata sau ca esti mai putin importanta decat restul din jurul tau, ci, inseamna ca inca nu simti nevoia sa ai pe cineva langa tine, sau poate ca nu ai gasit persoana potrivita ca sa o ti langa tine!
Bucura-te de viata acum cat esti inca un copil, si lasa chestiile astea neinsemnate sa treaca pe langa tine.
Nu merita sa te stresezi pentru asa ceva de la varsta asta, acum ai alte lucruri de care sa te bucuri, mult mai importante decat faptul ca nu ai un baiat langa tine, o sa te saturi tu oricum, mai incolo de ei!
Bafta.

| Jameson a răspuns:

Nu ai de ce sa te simti asa. Consider ca nu e o problema ca nu ai avut pana acum un prieten. Toate la timpul lor. Cand iti vei face un prieten sa fi sigura ca te iubeste ca sa eviti tradarile dureroase sufleteste. Sa incerci sa nu pui suflet de la inceput doar cand esti sigura pe tine.

| FataFaraSentimente a răspuns:

Eu am 14 si tot nu am avut niciodata un prieten, inainte ma simteam ca si tine dar mi-a trecut, eu ma gindesc ca daca as avea acum un prieten as iubi prea tare incit cind voi creste mai mare nu voi mai putea simti ce-i iubirea, si mereu imi pun in cap gindul ca viata mea e inainte si voi reusi sa am o gramada de prieteni, cred ca nu ar mai trebui sa te gindesti la asta, pur si simplu uita, traieste orice clipa din viata ta si fa-o cit mai colorata chiar daca nu ai un prieten, uneori iubirea iti cauzeaza numai durere si probleme, asa ca pentru a trece cu bine de probleme asteapta pina vei mai creste.
Bafta!

| RoxanaAnomis a răspuns:

... Tot ce ar trebui să faci este să te împrieteneşti cu un băiat, să fiţi împreună, ca să te împaci pe tine.

| RwwrSlz a răspuns:

Buna. Ai putea sa alungi aceasta tristete gasindu'ti si tu perechea, sunt sigura ca te'ar face sa te simti mai bine. ai fi. egala sa zicem cu prietenele tale. Sunt sigura ca iti place macar un baiat din liceu, incearca sa'l impresionezi. sa stai cu el o perioada mai lunga sau scurta depinde cum va intelegeti, iar daca nu iti place nimeni poti sa mai astepti nu vor fugi de tine. sper ca te'am ajutat