| MadixMaduta05 a întrebat:

Omg! Mai sunt 5 zile pana la examen si tot nu stiu ce sa fac. Am terminat 5-8 cu media 9.45 dar mi.e frica ca o sa iau nota mica in examen

Răspuns Câştigător
| PerfectLoveDrivesOutFear a răspuns:

Nu te speria...toti am fost asa, dar dupa mine examenul asta e o mare prostie. Profesorii streseaza atat de mult copii incat numai cuvantul: '"examen" iti face pielea de gaina. Nu te teme examenul asta e o nimica toata, daca te-ai gandi asa, nu ai mai fi stresata.
Mult succes! Sper sa iei 10winking!

11 răspunsuri:
| Memecy a răspuns:

De ce îți este frică nu scapi! happy Ia-o mai uşor şi până la urmă pentru ce mergi la examen dacă pentru notă... ar trebui să te temi. Dar cu media ta ...mergi la examen ca în excursie mai puţin de 7 nu ai cum să iei.
Dar exită o şansă. Să ai emoţii ele te pot trimite la orice notă îţi trece prin cap chiar şi la nota 1.

| CosminC86 a răspuns:

Nu ar trebui sa-ti pese... O sa termini liceu, 10 facultati si masterat si tot nu o sa ai loc de munca.

| Chimied a răspuns (pentru CosminC86):

De ce? O spui din experienta?

| CosminC86 a răspuns (pentru Chimied):

Sunt doua variante, ori vinzi covrigi in Romania, ori te duci si-i pupi in dos pe occidentali.

| CosminC86 a răspuns:

Nu stiu cum arata o facultate, stiti voi.winking
V-ati apucat toti sa faceti facultati cu bani si doctorate plagiate. Deci, sa-ti spun ceva, loc de munca nu gasesti, iti garantez, doar daca e tac-tu patron. Cat despre inteligenta unui om, ca tot veni vorba, ea se masoara dupa "marimea" iq-ului, nu dupa cata scoala cu bani ai.

| Expressions a răspuns:

Da, e posibil.

| Chimied a răspuns:

Nu te teme, si eu am trecut prin asta. Aveam mari emotii pentru ca na, daca nu scriam nimic intram la un liceu prost, eram filmati etc. Dar mi-au trecut si am intrat unde mi-am dorit.
Succes!

| PerfectLoveDrivesOutFear a răspuns:

Si apropo, ai o medie mare, nu ar trebui sa te ingrijorezi.

| Dizzч a răspuns:

Nu trebuie sa te panichezi pentru ca emotiile mai rau te vor incurca. Eu am dat examenul anul trecut si au fost subiecte chiar mai usoare ca la simulari. Am terminat 5-8 cu media 9, 40 si pentru examene nu pot spune ca am lucrat in plus fata de ce mi s-a dat la scoala, dar tot am intrat unde mi-am dorit cu 9, 10.
Un somn bun inainte de examen si atentie e tot ce ai nevoie. Sunt sigura ca te vei descurca, bafta! :*

| BogdanYT a răspuns:

Si eu la fel ca tine laughing Desi stiu totul, mi-e frica de neatentie.

| Mitel_Nini_1967 a răspuns:

Inveti si nu iti va mai fi teamabig grin