| Burzea a întrebat:

E posibil sa ai media mare 5-8 si la examen sa iai nota mica (5, 6)?

5 răspunsuri:
| Baiaaanca a răspuns:

Da, e foarte posibil. Examenele se vor corecta in centre speciale, iar acolo profesorii nu vor fi la fel de ingaduitori fata de cei din generala.

| vioreld a răspuns:

DA, este posibil. Poti avea 9 media in 5-8 si sa iei la examen 2.
Nu exista o limita de nota, se pleaca de la nota 1 si de cat ai facut ai fost punctat de comisie.
Foaia ta de examen este evaluata de 3 profesori, unu iti da de ex. nota 8, altu 8, 20 si altu 8, 10, se face media intre notele date si nota finala pusa pe lucrare va fi 8, 10.

| xoxogossipgirl1 a răspuns:

Orice e posibil...dar daca ai "vanat" notele sau ai tocit fii sigur ca o sa iei o nota micaoh go on.

| Mihaita23 a răspuns:

DA, e posibil.

| Goofy a răspuns:

Da este foarte posibil...deoarece in generala mai prosteai o profa doua, iti mai sufla colegu mai copiai. Dar la examen este cu totul altceva, daca nu inveti un pic, te arzi. O zic din propria experienta!