| papushhaa a întrebat:

Omul a intrat într-o eră a tehnolatriei, nu mai stăpâneşte el tehnica, ci tehnica stăpâneşte pe om. Omul are iluzia că vorbeşte cu lumea întreagă la calculator. El e de fapt singur. [ Octavian Paler ].Am nevoie de o argumentare cu multe idei multumesc mult(funda)

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Omul a intrat într-o eră a tehnolatriei,
Da, așa este.
nu mai stăpâneşte el tehnica, ci tehnica stăpâneşte pe om.
Exagerare nejustificată.
Omul are iluzia că vorbeşte cu lumea întreagă la calculator.
Nu este o iluzie, Internetul conectează oamenii.
El e de fapt singur.
Singurătatea este o stare de spirit, nu un fapt. Te poți simți singur și cu 100 de oameni în jurul tău.