| Pacquiao a întrebat:

Omul isi poate schimba anumite defecte?
De exemplu, timiditatea.
Daca da, cum poate face asta?

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Evident ca poate, totul e sa vrea.
Daca ar avea o viata sociala activa si nu ar mai avea temeri si retineri, ar reusi.
Dar multi prefera sa stea in zona de comoditate si sa se planga, ce sa le faci...

| danay72 a răspuns:

Da,treptat. De exemplu, faptul de a incepe sa socializezi te poate ajuta. Poti sa faci acest lucru, vorbind mai mult prima dată cu cei care ii cunosti, apoi cu persoane mai puțin cunoscute. Dar fi grabnic la ascultare și încet la vorbire.

| NadarraXD a răspuns:

Da, stand mai mult cu persoane sociabile. Dintre prietenii pe care-i ai, fa si tu cunostinta cu persoanele prietene cu ei. Baga-te in conversatii, zi si tu pe langa ei ceva.

| ngina a răspuns:

Da