| Doiniţa_3278 a întrebat:

Poate viata schimba omul?

Răspuns Câştigător
| CoquineNoire a răspuns:

Logic.Pt ca experientele, fie ele bune sau rele maturizeaza omul.De asemenea,si mediul ne influenteaza comportamentul, daca nu este inconjurat de oameni deschisi, prietenosi, acel om se inchide in el, si devine posac.Pe de alta parte,daca este inconjurat de lume deschisa, vesela, acel om se schimba in bine etc.

2 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Omul isi traieste viata dupa cum si-o face. Deci omul poate schimba viata.
Pace tie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca omul poate schimba viata.Deobicei omul isi controleaza viata,nu viata omul.Dar daca viata te pune intr-o ipostaza mai grea,grava,atunci viata,este parere mea,ca te controleaza. Daca esti in spital,ceea ce sper ca nu DOAMNE FERESTE,omul e paralizat,doar aparatele il mai tin in viata, deci clar viata controleaza omul.
Dar de schimbat, nu cred.Nici daca faci o fapta rea, de ajungi la inchisoare si iesi dupa bine mersi, tu mai poti face acel lucru si sa ajungi de unde ai plecat.Si iti dai seama mai tarziu ca viata te-a controlata in majoritatea vietii.