| KindKid17 a întrebat:

Timiditatea v-a stricat anumite planuri? Argumentati sad

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din cauza asta nu am reusit sa ma arunc la femei dar am avut parte de ele cand a fost nevoie si am renuntat o vreme la ele

| RAY a răspuns:

De multe ori din cauza timiditati nu spuneam ca am iubita altor fete, trist stiu, sincer in trecut eram extrem de timid, dar in ultimi 2 ani m-am schimbat mult, sunt vorbaret, deschis, ca viata m-a obligat sa ma comport asa

| KindKid17 explică (pentru RAY):

Stiu sentimentul sad Si eu din cauza timiditatii... am pierdut o fata, ea ma placea si acum are prieten si eu o plac! urasc asta!

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, pentru că nu mai sunt timid. Timiditatea poate fi vindicata dacă tu îți impui să nu mai fii timid.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mda...
O data o fata mi-a spus ca ma iubeste. Eu unul nu prea am luat in serios. Dar cu timpul parca am inceput si eu sa o plac. Cand am facut asta, nu stiu de ce, probabil timiditatea m-a impiedicat sa ii spun si eu parerea mea despre ce simteam. Dar nu mai conteaza acum. Nu cred ca ar mai conta sa mai zic ceva.( si de data asta nu e timiditate happy ).
Poate au mai fost si altele.
Dat tie?

| KindKid17 explică (pentru DoarBogdan):

Pai. eu tot in legatura cu fetele si prietenii. Eu sunt destul de timid si de exemplu mie imi place de o fata si da si ea semne ca ma place, dar nu stiu sigur, acum eu sunt timid, si 2 ani am stat dupa ea, acum are prieten, si de asta mie ciuda... dar mai sunt semne ca inca ma mai place, de asta am intrebat timidatea ce visuri a spulberat sad

| J0B0MAT a răspuns:

Am fost timida cand eram mica.Nu mi-a stricat cine stie ce planuri.Au fost unele lucruri marunte pe care nu am avut curaj sa le spun/fac la vremea aia.
Acum nu sunt timida, dar de multe ori mi s-a intamplat sa creada lumea ca sunt timida cand eram intr-un grup si nu spuneam mare lucru.Dar faceam asta ori pentru ca mi se parea un subiect penibil/aiurea/cu care n-avea rost sa imi bat capul pentru ca nu ar fi inteles mare lucru din ce as fi avut de spus, ori pentru ca barfeau, ceea ce nu imi place absolut deloc.

| RainmakerX a răspuns:

Hey!
Da,timiditatea m-a incurcat de multe ori atunci cand am vrut sa-mi fac prieteni noi... *poate chiar prietena*

In fine. A mai fost un concurs unde a trebuit sa prezint un proiect si am luat locul 3 in loc de locul 1-2 *din cauza timiditatii*.

Cam atat. Succes!

| FrumusicaSufletista a răspuns:

Da,de fiecare dată timiditatea îmi strica planurile și chiar și acum.Mereu cînd doream să fac ceva special să pictez(îmi place foarte mult)nu aveam curajul să îl arat celor din jur,chiar dacă era reușit. Cînd trebuia să particip la concursuri îmi era frică să nu ma fac de rușine și eram la un pas chiar să mă duc la vale.Și cea mai mare problemă cu timiditatea este faptul ca atunci cînd am nevoie de ajutor nu cer ajutorul celorlalți ci mii frica să nu îi deranjez și încerc să mă descurc singură, chiar dacă uneori nu reușesc.Dar este și un lucru bun în timiditate, ea m-a făcut să fiu mai independentă, să nu am nevoie de ajutorul celorlalți, să nu am nevoie de părerea celor din jur.

| KindKid17 explică (pentru FrumusicaSufletista):

De curiozitate. esti fata? Daca da, cati ani ai? Scuze ca intreb happy

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru KindKid17):

Pai da sunt fată și fac 15 în curind, dar de ce întrebi?