| Amy_2364 a întrebat:

Pai imi place de un tip cu care am mai fost dar ne-am despartit pentru ca am cam gresit fata de el, mi-am cerut scuze apoi el m-a iertat ne-am impacat ca si amici dar vreau sa ma impac cu el si nu stiu cum...

Răspuns Câştigător
| dEutSa_8892 a răspuns:

@ Amy

Daca simti ceva pentru el, spune`i in fata, sau incearca sa te dai pe langa el, sa-i dai de inteles...
Da` dupa parerea mea, odata ce v-ati despartit, nu cred ca totul poate revenii la normal...sau cel putin asa mi s`a intamplat mie...eu zic, inainte de toate sa te gandesti bine. daca simti ceva pentru el, sau nu...
Iar daca tot nu vrei sa e lasi si vrei sa-l cuceresti...propune`i sa iesiti in oras, la un suc, cu prietenii vostri comuni... Daca este din clasa ta, spune`i ca n`ai stiut ceva la tema...si sa te ajute, saruta`l pe obraz daca te-a ajutat cu ceva...priveste`l intens in ochi...
Scapa ceva pe jos, iar el [ cred ] ca se va oferii sa te ajute... pune`i mana ta, pe mana lui si priveste`l in ochi...si spune`i ca tzii la el...

7 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Daca ati fost odata impreuna inseamna ca poti vb deschis cu el si ii poti explica ceea ce simti. deschideti sunfletul si o sa fie bine

| oooooooo a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa stai de vorba cu el si sa ii spui ce simti, sa vezi daca si el mai are sentimente pentru tine si mai vrea o relatie cu tine. faptul ca ati ramas amici e un lucru important, dar intreaba-l daca vrea sa uite ce ai facut si sa va impacati.sau incearca sa ii recastigi increderea si apoi sa il cuceresti. poate trece peste greseala ta, daca a avut sau mai are ceva sentimente pentru tine si daca el considera ca meriti. dar sa nu ajungi sa te tarasti la picioarele lui. daca vezi ca nu vrea, renunta, gaseste alt baiat, si ramaneti doar amici.

| kufu a răspuns:

In pat

| roxi_8971 a răspuns:

Uita ce a fost si spune-i ce simti acum pentru. el. El nu are de sa stie deci spune-i tu poate si el are aceleasi sentimente pentru. tine.

| MeMe a răspuns:

Amy, inca mai vrei asta? :-s

| MeMe a răspuns:

"Am gresit fata de el."
Puii mei, tu stii ce ai facut? =]

| Amy_2364 explică:

I-am zis