| Ea.e. a întrebat:

Pai sa va zic o poveste ciudata.
M'am certat cu o colega de clasa cu care mai avusesem conflict in clasa a5a, acum sunt a7a. Si am avut mai multe dispute din diferite motive in ultima vreme.
Ea e genu mai "panarama" daca intelegeti, ii place sa strice relatii, chestii din astea...si faza e ca e pitica si umflata.
Ma rog, esentialu' e ca ieri mi-a dat comment pe hi5. Si nu erau commuri rautacioase, chiar m'a surprins. straight face Nu stiu cum sa reactionez in situatia asta ca ea a incercat sa bage strambe si la niste colege de la o alta cls de a7a cu care ma intelegeam bine, dar pana la urma tot ea a cazut prost.

Cred ca va intrebati da' de ce ne'am certat...pai e o poveste lunga. da in general totul a inceput cand s-a bagat intre mine si un baiat de la a9a cu care am fost in tabara de aasta-vara.Si de atunci continua cu chestii din astea, in clasa face niste chestii foarte obscene ( prefer sa nu mentionez ce)

Nu stiu cum sa reactionez, ce sa zic, ce sa fac, cum sa ma comport acum, mai ales ca eu sunt o fire care se senibilizeaza f. usor, dar nu pot sa renunt eu acum, ca apoi isi va bate joc, ca in a5a.

Mersiii

15 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Pai spune-i in fata ce crezi despre ea si ca te deranjeaz compartamentul ei big grin, eu zic de fata cu toata clasa big grin, pentru ca presupun ca mai ai colegi care nu o simpatizeaza big grin, cred ca mai multi o urasc, dar nimeni nu a avut tupeul sa-i spuna in fata ce credewinking
spune-i tuwinking intr-o zi cand vezi ca face scheme si te enerveazawinking ii poti spune in fata tot ce crezi despre ea, ca nu-ti place sa fi calcata in picioare si ca comentariile de pe hi5 nu te incalzesc cu nimic big grin, poti sa-i spui ca degeaba se baga in relatiile cu prietenii tai, ca toti stiu ce fel de persoana este,winking si ar fi bine sa-si schimbe comportamentul happy
ai putea sa nu o bagi in seama, dar daca ea are chef de cearta, de ce nu confused
oricum ar fi bine sa nu stai f mult in preajma ei, ca nu merita sa-ti consumi nervi pentru o persoana ca ea big hug

| Marii a răspuns:

Daca n-o bati nu rezolvi nimic.
Glumeam.laughing
Eu spun sa o ignori, indiferenta doare cel mai tare. happy

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Te faci ca nu ai observat si gata!happy

| roox a răspuns:

Ignor'o, asta doare foarte tare.happy

Baftă!happy

| ForeignO a răspuns:

Carla? Uf mai Anca, eu as face la fel (stiu miscare nu prea inteligenta) dar cum spun si colegii nostri de mai jos trebuie sa te poti indiferent iar in legatura cu cel de-a 9a(Bujor nu?) parca s-a dus la liceu, mai vorbiti?

Te iubesc:X

| Яùxsi a răspuns:

Evit-ohee hee sa vezi ce o sa se mai enerveze laughing)

| amy3semj1405 a răspuns:

Pai eu ti-as sugera sa nu o bagi in seama. Nu cred ca s-a schimbat din cls a 5-a cand baga strambe. Am si eu o colega de asta care nu vera decat sadistruga prietenii. Te sfatuiesc sa nu iti scimbi comportamentul fata de ea, ca sa nu vada ca iti pasa.

| betty08 a răspuns:

Foarte simplu, cum spune floom laughing Fate ca ploua.Nu o baga in seama.Aratai putina indiferentahappynu ii va conveni tongue.Indiferenta doare cel mai tarehappy.

| Georgy_1051 a răspuns:

Nu o lua in seama.Ca daca vede ca nu e bagata in seama poate are sa renunte. Ea se cearta mai mult cu tine pentru ca ii canti in struna, si o bagi in seama.Aratai ca nu-ti pasa de motivul pentru care a inceput cearta. Te asigur ca daqca nu-i canti in struna ea nu o sa te mai supere.

| Georgy_1051 a răspuns:

Nu o lua in seama.Ca daca vede ca nu e bagata in seama poate are sa renunte. Ea se cearta mai mult cu tine pentru ca ii canti in struna, si o bagi in seama.Aratai ca nu-ti pasa de motivul pentru care a inceput cearta. Te asigur ca daqca nu-i canti in struna ea nu o sa te mai supere.

| ?! a răspuns:

Nu o lua in seama.La un moment dat se va plictisi si o sa inceteze. Bafta >; d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o mai baga in seama, asa isi va da seama ca a gresit!big grin.

Răspuns utilizator avertizat
| tudor_2058 a răspuns:

Simplu pedeapsa suprema dupa parerea mea
INDIFERENTA!

| Anamaria_3623 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asta de mai multe ori cu niste colege...acum suntem destul de bune prietene dar tot mai exista un pic de conflict. In acel timp am incercat sa le ignor, dar ele nu incetau, deveneau din ce in ce mai rautacioase si isi bateau joc de mie. Am rezistat dar pana la urma a venit mama la scoala. yeyyy big grin si m-a salvat. De atunci nu se mai iau de mine. happy Incearca sa faci si thu asta (Funda?)