| anonim_4396 a întrebat:

Pana la ce varsta cresc sanii? Am 15 ani si am 85B la sutien. Mi se par mici...si sper sa mai creasca. big grin Mda. Dau si funda aia laughingwinking

2 răspunsuri:
| SalvatoreLeon a răspuns:

Consumă la micul dejun cereale integrale cu lapte de soia. Cerealele integrale au în conţinutul lor vitamine care acţionează asupra pielii bustului, iar soia e bogată în hormoni pe bază de plante care imită hormonul estrogen.

Introdu în alimentaţia ta orezul şi ţelina, care, prin aportul lor de potasiu şi celuloză, dau fermitate şi elasticitate sânilor.

Foloseşte la salata de castraveţi sau varză mult mărar. Consumă condimentul de cel puţin trei ori pe săptămână.

Cinci minute de exerciţii fizice în fiecare zi vor tonifia musculatura bustului. Presează o minge cu podul palmelor, menţinând coatele ridicate la nivelul umerilor, în reprize a câte două minute.

Aplică ulei de măsline şi masează zona bustului, după duş.

Execută, câte două minute zilnic, o respiraţie amplă. Inspiră umflând cutia toracică şi implicit bustul, menţine 3 secunde şi expiră. Repetă lent.

| LauraGrigoras a răspuns:

Asta depinde de fiecare fata. Teoretic pana la 16-18 ani. Dar de obicei e pana la 14ani. De exemplu eu merg pe 18 si am aceiai marime la sutien de la 13 ani. big grin