| buffymuff a întrebat:

Pana la ce varsta cresc sanii? Cele care stiti, nu informatii de pe net.

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Daca te dai la 'cascaval' de mica s-ar putea sa ai sanii mari :p

| LittleMønster a răspuns:

Depinde de ce ritm de dezvoltare ai.Eu am inteles ca pana pe la 19-20 ani.

| patricia1999 a răspuns:

Buna!

Dezvoltarea sanilor dureaza in medie 5 ani :

Faza 1 este cea de copil. Sanii nu au inceput sa se dezvolte inca. Faza 2 este inceputul dezvoltarii sanilor. O ridicatura mica, in forma de nasture, la fel ca si cele care apar la unii baieti, se formeaza sub fiecare mamelon. Sanii pot fi tari sau moi sau chiar durerosi, mai ales daca sunt loviti. Mamelonul se mareste, la fel ca si areola. Atat sfarcul cat si areola se inchid la culoare si ridicatura in forma de nasture de sub ele le face sa se umfle si sa fie proeminente. Majoritatea fetelor ajung in faza 2 in jurul varstei de 11 ani.

In fazele 3 si 4 sanii continua sa se mareasca, sa se rotunjeasca si sa se implineasca, devenind mai proeminenti. In mod normal o fata ajunge in faza 3 la varsta de 12 ani, iar in faza 4 la 13 ani. Faza 4 a dezvoltarii sanilor dureaza mai mult si fetele ajung la faza 5 cam pe la 15 ani. Desigur, unele fete vor ajunge in aceste faze mai de timpuriu, iar altele cand sunt mai mari. Faza 5 este cea de adult.

Varsta la care unei fete incep sa-i creasca sanii nu are nimic de a face cu ritmul in care ea inainteaza spre faza adulta. Unele fete, care incep mai devreme, sanii se dezvolta repede, iar altele mai lent; acelasi lucru se intampla si cu cele care incep mai tarziu. Sunt unele fete la care sanii se pot dezvolta foarte repede. Acestea pot incepe faza 2 si trec in faza 3 in mai putin de sase luni. Dupa alte sase luni, ele ajung in faza 5. Altor fete le trebuie mai multi ani sa ajunga din faza 2 in faza 5. In mod normal, in privinta sanilor, o fata ajunge din faza 2 in faza 5 in aproximativ patru ani."

- http://www.citynews.ro/cluj/sex-12/dezvoltarea-sanilor-la-fete-20985/

- http://www.clopotel.ro/......r-153.html

O zi placuta! :-h

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sanii cresc cel mai mult cand esti insarcinata! Daca copilul nu mananca prea mult lapte, acesta devine grasime si vei niste sani de invidiat!(Stiu, deoarece mama ii avea mici, iar dupa ce s-a nascut fratimiu-WOW)FUNDA?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi dai funda odata?

| Furculingură a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu.
Fără fundă pentru tine.

| Dania19 a răspuns:

Depinde fiecare corp se dezvolta intr-un anumit timp deci nu este fix o data sigura happy mie mi-a spus mama ca pana pe la 20-21 de ani happy