| Andreeaioan115 a întrebat:

Pana la ce varsta te mai poti considera adolescent? DAU FUNDA, URGENT!

8 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Pana cand devii un om matur. Nu este o varsta specifica pentru asta. Maturizarea pentru fiecare se petrece diferit si in timp diferit.

| DeathIncarnate a răspuns:

30 de ani

| Andreeush a răspuns:

Pana pe la 20.

| Dismally a răspuns:

Adolescent esti intre 12 - 18 ani. Dupa 18 esti adult.

Răspuns utilizator avertizat
| wpetterssone a răspuns:

Între 18 și 25 de ani este maxima vârstei în care te poți numi adolescent.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Nu anii definesc omul.

| ZukiAndreea204 a răspuns:

Salut Andreea! Daca ai un suflet plin de bucurii si copilaros te poti considera adolescent/copil la cati ani vrei! Varsta nu conteaza in unele cazuri?