| Andreeaioan115 a întrebat:

La 18 ani te mai poti considera adolescent/a? Dau funda

Răspuns Câştigător
| MademoiselleCosmina a răspuns:

Teoretic,adolescenta se termina la 18 ani.
Dar, sunt de parere ca poti sa te consideri cum vrei, adolescent, copil, adult. happy

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

De la 18 ar trebui să începi să fii matură, să faci ceva cu viața ta.

| Andreeaioan115 explică (pentru Andreeush):

Dar de la 17 ani nu poti fi matura?

| Andreeush a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Depinde, poți să gândești matur, să fii responsabilă însă până la vârsta de 18 ani ești minoră și asta înseamnă că încă ești în grija părinților. O dată ce devii majoră poți lua decizii singură, pe cont propriu.

| Andreeaioan115 explică (pentru Andreeush):

Este o varsta mijlocie 17 ani? tu cum o privesti?

| Andreeush a răspuns (pentru Andreeaioan115):

După părerea mea vârsta de 17 ani e o vârstă în care încă te mai poți considera copil, adolescent.

| Andreeaioan115 explică (pentru Andreeush):

Eu am 17 ani insa eu numai sunt copil crede-ma ce zic...

| Rd79 a răspuns:

Ar trebui sa scapi de obsesia asta compulsiva a ta cu adolescenta. Cred ca ai pus de zeci de ori intrebarea asta. Ce dracu de raspuns vrei? Ca adolescenta tine pana la 200 ani?