| Lernix a întrebat:

Părinții mei s-au mutat la țară când eram nou-născut. Atunci nu am fost supărat însă acum simt că nu mai rezist. Nu mă pot întâlni cu colegii de la liceu (fac liceul în oraș) și DN aceasta cauza nici nu am prieteni. În toate pauzele stau și mă joc pe telefon. Nimeni nu vrea să facă proiect sau sa stea cu mine. Nici viața socială nu am... Nu am fost în viața mea la cinema. Nici nu as avea cu cine să mă duc. Cand o sa fiu adult și o sa muncesc o dă-mi pot strânge atâția bani incat sa îmi cumpăr un apartament dar ce rost mai are? Când o sa muncesc nu o sa mai am timp sa gust "frumusețea orașului" atunci o sa stau de dimineață până seara intr-un birou mic, apoi o sa ajung acasă și o să mă culc și tot așa până la batranete. Deci doar acum are rost sa locuiești în oraș, cat timp ești tânăr și te poți distra. Vreau sa știu dacă există o șansă dă-mi conving părinții să de mute în oraș. Oricum pe net am găsit zeci de articole despre oameni care s-au mutat de la oraș la sat dar nici unul despre oameni care s-au mutat de la sat la oraș. Coincidenta? Nu cumva doar oameni tâmpiți de muta la țară?

4 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Despre ce vorbim aici?
Eu am stat la tara, am 20 de ani,fac facultatea in Iasi, crezi ca ma impiedicat acest lucru, faptul ca am crescut la tara, sa imi vad de viata mea?
Eu sunt extrem de fericita ca am crescut la tara, am avut cea mai frumoasa copilarie, dupa 19 ani de stat la tara,m-am adaptat imediat la oras.
Deci nu trebuie sa pui etichete,mergi mult prea departe cu vorbele tale, fa o facultate, sau o scoala ceva, te rupi de ''viata la tara'', daca esti ambitios, vei reusi orice iti propui.

| Lernix explică (pentru AnaBejenaru):

Dar cum ai timp pentru tine? iti trimit parintii bani?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandesti prost, dar nu intru in amanunte, cauta o chirie / gazda.

| Teffan a răspuns:

Maaa,nu-ti mai face parintii tampiti, maaa.