| MartinAlabert a întrebat:

Pe 2 iunie eu am banchetul de a 12 a si nu vreau sa rada colegii din alte clasa de mine, fiindca se intampla mereu pe holurile scolii. Colegii din clasa mea sunt super draguti cu mine dar ceilalti nu.
Nu vreau sa se faca caterinca la cum dansez, sau nu stiu de ce...
Numai vreau sa merg sa am o seara naspa. Ma dau batuta... De fiiecare data cand fetele si baietii ma i-au peste picior imi vine sa plang. Nu se leaga de aspectul fizic ci de lucruri aiurea sau ma imping...
Prietena mea spune ca sunt invidiose pe mine. Dar baietii ce au cu mine.
Nu stiu ce sa fac, cum sa le raspund?
Si baietii imi spun ca sunt proasta ca am parul blond si ochii albastrii.
Mentionez ca nu se intampla in fiiecare zi. Dar cand se intampla devin anxioasa mai mult de o lună.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bea cu masura la banchet si n-o sa mai pese ca se uita x si y. laughing si orium la un eveniment de genul nu s-ar apuca sa-ti faca ceva, fiindca sunt toate impopotonate si nu fac chestii din astea copilaresti, si o sa fie si profesori.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Life sucks. Asta e partea cea mai usoara. O sa vezi tu mai incolo ca o sa iti para rau ca te ai dat batuta la trebuiri copilaresti. Mergi la banchet, stai cu cine te intelegi si aia e. Restul sa o suga

| CodyObrain a răspuns:

Partea buna este ca dupa ce termini clasa a 12 a nu o sa ii mai intalnesti, du-te la banchet si distreaza-te, nu trebuie sa dansezi, o sa fie o multime de oameni si toti profesorii, punete la masa langa colegii tai, nu o sa faca nimeni baza de tine.Iti dau un sfat, daca e sa mergi la facultate sau sa intalnesti alti oameni, inceatca sa faci o imagine buna, asculta ce au de zis, si o sa te respecte mai bine, iar daca vezi ca sunt oameni rai si chiar nu te poti intelege cu ei, indeparteazate.La liceu e naspa ca nu te poti indeparta indeparta de ei, ii vezi in fiecare zi si pe langa asta e perioada in care se face cel mai mare misto, dar tu esti pe ultima suta de metri, nu trebuie sa fi suparata.