| LIFE9 a întrebat:

BUNA TUTUROR! :*
Deci, vreau ca nimeni sa nu rada de mine si sa stiti ca vorbesc foarte foarte serios, si imi doresc nespus de mult sa ma ajutati sa imi rezolv problema.
Este vorba despre banchetul de la sfarsitul clasei a 8-a la care o sa ma duc sigur.
PROBLEMA MEA este ca nu stiu sa dansez DELOC. (sunt fata)
Nu vreau de la voi sa imi dati niste sfaturi prin care sa ma "transformati" intr-o specialista in dans, vreau doar sa imi spuneti cum sa invat sa dansez in asa fel incat sa nu ma fac de ras si sa nu ma simt nasol si sa imi spuneti si cum ati invatat voi sa dansati si cum a fost prima oara cand ati dansat de fata cu prietenii/colegii vostri. happy

MULTUMESC ANTICIPAT.
DAU fundita! :*

Răspuns Câştigător
| IoAlexandra a răspuns:

BUNA.

In primul rand, vreau sa-ti spun ca si eu sunt timida, dar cu toate acestea am dansat la banchetul meu.
In al doilea rand, ca sa devii mai buna trebuie sa-ti placa muzica. Iti recomand sa dansezi mult acasa. Cand esti singura dai drumul la muzica si dansezi.Nu conteaza daca e bine sau nu, cu cat vei dansa singura mai mult cu atat va fi mai bine.Melodiile trebuie sa-ti paca tie ca sa devii mai "talentata".
Nu in ultimul rand, asculta muzica pe strada, sau in timp ce iti faci temele. NU dansa, doar asculta muzica, astfel iti va placea muzica si te vei simti in largul tau cand muzica va porni.
Pe de alta parte, ca sa-ti invingi teama incearca sa dansezi in fata parintilor sau prietenilor.
In concluzie, ca sa devii o buna dansatoare trebuie sa iubesti muzica.

Sper ca te-am ajutat.

(PS NICIODATA nu se incepe o propozitie cu "deci")

3 răspunsuri:
| Irina_9101 a răspuns:

Trebuie sa te simti tu bine la banchet plus ai si tu prietene si colegi care vorbesc cu tine roaga-i pe ei sunt dosar prietenii tai, noi nu avem cum sa te ajutam pentru ca pe noi cum s-ar spune ne desparte un pc + distanta, nu avem cum sa te invatam sa dansezi prin pc.

| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Eu nu am dansat la bancheturile mele, dar îți pot da informații cum să dansezi.În primul rând depinde și de stilul muzici, ar fi foarte greu să îți spun prin pc. Dansează cum poți cât mai simplu, nu te întrece altfel se vor râde de tine, oricum nu contează părerea altora.
Multă Baftă!