| anonim_4396 a întrebat:

Pe care ati alege sa va fie prietena:
O vagaboanda, o prefacuta sau o plicticoasa?

vagaboanda- fata populara si naiva, sta tot timpul afara cu niste baieti care se drogheaza
prefacuta- aparent prietena perfecta, te lasa balta, te vorbeste pe la spate, nu-ti raspunde la telefon, inventeaza pretexte
plicticoasa- nepopulara, copilaroasa in ochii oamenilor, sta tot timpul inchisa in casa.

Funda+vot!

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Niciuna,dar daca tot trebuie sa aleg as preferea plicticoasalaughing
nu ma intereseaza daca nu-i populara, eu cred ca e bine sa fii copilaros, dar nu chiar tot timpul si daca am fii prietene nu ar mai sta tot timpul in casa si degeaba e ea plicticoasa, daca eu stiu ca impreuna ne putem distraoh go on

vagaboanta-nu-mi plac acel gen de oameni
prefacuta-o fata prefacuta nu are cum sa-ti fie prietena

8 răspunsuri:
| friday a răspuns:

O plicticoasa, ofc. Daca sta tot timpul inchisa in casa, are timp sa iasa cu mine devil.

| ღChloeeღ a răspuns:

Vagaboanta suna bine =]] Desi plicticoasa e o alegere mai buna ( mai cuminte, dar mai buna).

| 30stm a răspuns:

In niciun caz o vagaboanda...pe cea plicticoasa poti s-o schimbi daca stiwinking si sa devina prietena buna care sa nu te barfeasca pe la spate(\asta urasc eu cel mai multat wits' end ) U ce ai alege?happy

| albina a răspuns:

Cu vagaboanda si prefacuta nu ai ce sa faci. in mod clar as alege plicticoasa si as convinge-o sa vina cu mine in club, la petreceri, as introduce-o in grupul meu d eprieteni si nu ar mai si asa plicticoasa, poatechiar ar deveni populara.

| Stefi_2999 a răspuns:

Adevarul e ca fiecare trebuie sa-si aleaga singur prietenii. Dar acum sper sa te ajut eu. Asa zisa "vagaboanda" nu ar avea cum sa-ti fie prietena daca ai zis ca "sta tot timpul cu niste baieti care se drogheaza". "Prefacuta"...hmm.nu vrei sa ai deaface cu ea, am avut si eu una. Are doua fete - una placuta si amabila si alta pe care nu ai vrea sa o vezi -. Deci asta te asigur ca nu e varianta corecta! Iar "plicticoasa", sincera sa fiu popularitatea intr-o prietenie nu este importanta. Intrebare : in ochii oamenilor este copilaroasa, dar in ochii tai este? Cred si eu ca sta inchisa in casa. Daca ( dupa cum zici tu ) nu are cu cine iesi ma gandesc ca e singuratica si "plicticoasa". Eu zic sa te apropii de ea si - n-ai de de unde stii, poate ca iti va devenii prietena perfecta. Eu pe ea as alege-o! Succes, sper ca ti-am fost de ajutor. big hug Iar la sfarsit un citat : "Prietenii adevarati sunt ca trifoii cu 4 foi - greu de gasit -, dar esti norocos cand ii ai! "winking :*

| EmoLove09 a răspuns:

Plicticoasa- nepopulara, copilaroasa in ochii oamenilor, sta tot timpul inchisa in casa.Dar daca as alege doa dintre astea da asta ar fi varianta...

| Erika120192 a răspuns:

Bună
Eu siner as alege Plicticoasă.
Decât să am prietenă o Vagaboandă sau o Plicticoasă!
~ApăPlată`

| clopotika_3516 a răspuns:

Io zic plikticoasa laughing pentru ca asa esti in siguranta cu ea sti ca nu'i spune nimanui "secretele" talelaughing nimeni nu vb cu eawinking fundita?