| anonim_4396 a întrebat:

Pe la ce varsta credeti ca mama ar trebui sa-i spuna fiicei sale despre ciclu...etc)?

Răspuns Câştigător
| ValeValyxX a răspuns:

Foarte rar parintii au curajul sa le vorbeasca fetelor sale despre aceste lucruri, iar cand o fac fetele au aflat deja din alte surse...

cel mai bine e pe la o varsta medie, in jur de 10 ani.nici mai repede,pentru a-i schimba radical modul de gandire copilului, dar nici mai tarziu, ca acesta sa fie informat la varsta potrivita

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Parerea mea, fetele ar trebuie instintate de pe la varsta de 10 chiar 9 ani. Caci, sunt unele la care ciclu le vine pe la 10 ani. Chiar stiu multe cazuri!
O zi buna!

| liiifeiispiiink a răspuns:

Buna!
10-11 ani
Pa, pa.

| alexutza_1615 a răspuns:

Pe la 13-14 ani...happy

| SandraC a răspuns:

Si mie mi-a spus la 10 ani.ms.Vb fff des cu mama despre asta