| QweRty777 a întrebat:

Pe un Samsung Galaxy trend Lite Duos cu android 4.1.2 pot baga un android mai mare? Si cum daca se poate?

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

4.1.2 este ultima versiune disponibila oficial pentru telefonul tau dar poti cauta pe http://forum.xda-developers.com/ un firmware custom pentru telefonul tau dar este mai complicat de instalat pentru ca ai nevoie sa faci root si sa instalezi un custom recovery. Dar daca stapanesti putin engleza si ai timp si rabdare poti instala o versiune mai noua de android.

| QweRty777 explică (pentru Intruder19):

Root am deja facut la el dar cu custom recovery o sa ma interesez

| Anonimuserr a răspuns:

Nu, nu există firmware oficial 4.4 KitKat sau 5.0 Lollipop. Dar se poate pune neoficial dar pe riscul tău cu Odin poți încerca un Lollipop să pui.

| QweRty777 explică (pentru Anonimuserr):

Stiu cum sa il pun. dar merge orice android lolipop pe care il descarc sau este unul special pentru fiecare telefon?

| Anonimuserr a răspuns (pentru QweRty777):

Păi nu există special pentru fiecare telefon este unic pentru toate pentru Samsung, LG, HTC. Dar nu este ofical pentru modelul tău. Nu știu ce să zic faci pe riscul tău. Caută pe http://www.sammobile.com