| dancapitan a întrebat:

Pe voi parintii va indeamna sa scrieti cat mai frumos caligrafic vreau sa zic? va critica, etc?

9 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Intr-o vreme ma tot critica mama ca nu scriu deloc frumos. Apoi am vazut ca`i place cum scrie profa mea de roamana, asa ca am incercat pe cat posibil sa-i copiez scrisul. Iar acum e multumita cum scriu. Ce`i drept, scriam cam urat :p

| Rayyy a răspuns:

Nu, nici in clasele primare nu m-au indemnat sa scriu intr-un anumit fel. Aceasta este de datoria invatatorului.

| RoxAnana a răspuns:

Pana in clasa a 3-alaughing

| Bibutzu a răspuns:

Buna!love struck
Da.Mereu parinti m-au indemnat sa scriu caligrafic ordonat etc. bla bla bla! Este important sa scrii caligrafic pentru ca de multe ori scrisul reflecta personalitatea ta! Daca scrisul este ordonat bine pus la punct atunci si uh esti o persoana ordonata curata etc! Dar daca scrisul atu este vai si amatr, dezordonat. cu literele parca aruncate din avion. atunci esti o persoana mai rebela mai ...libertina si dezordonata! Yo am un coleg de scrie oribil. deci nu intelegi nimic din ce scrie si toti profesorii il sanctioneaza la lucrari pentru acest lucru! Deoarece nu intelegi o iota din ce scrie! Ma rog. este un tip foarte dezordonat si aiurit!:d

| rrarres a răspuns:

DA si ma enerveaza. Fundita?big grin

| princessOfcaraibe a răspuns:

Asta era in clasa 1a si 2a laughing

| EyesSad17 a răspuns:

Da dar i-am spus ca nu pot sa scriu asa de frumoas pentru ca nu pot tine ritmul cu profa iar daca incerc sa scriu mai frumos ar trebui sa o rog frumos pe doamna sa dicteze mai lent si mai bine o las asa

| stress9 a răspuns:

Nu, dar e bine sa scrii cat mai frumos mai tarziu o sa te mandresti cu asta mai ales ca esti baiat eu am patit-o!

| Sconcsiş a răspuns:

Crede-mă, am un scris de monstru, dar părinţii mei nu zic doar să încerc să scriu mai frumos.