| Nickelback a întrebat:

Pe you tube sunt 11 filmulete despre adevarata fata a industriei muzicale unde predomina ceva ce pare a fi ireal dar dac ava uitati la toate filmuletele va veti da seama ca e adevarat.Artistii mari isi vand sufletul diavolului si apoi au parte de succese.In multe videoclipuri sunt prezentate semne satanice pe care le observam doar daca suntem foarte atenti.De asenenea se explica moartea lui Michale Jackson care a stiut de la un timp ce se petrece si a reusit sa se elibereze printrun videoclip care distruge aceste semne care este inclus in aceste filmulete. Dati la you tube de cuiozitate si vedeti toate filmulete si ziceti-mi parerea voastra

Răspuns Câştigător
| upendo a răspuns:

Hm, regret sa dezamagesc diverse persoane care ori nu iau in seama acest subiect ori il abordeaza necorespunzator.dar inainte sa putem comenta acest subiect delicat ar trebui facute ceva cercetari.In primul rand aceasta postare nu cred ca are legatura neaparat cu muzica care in ziua de azi nu prea mai e muzica.ci cred ca de fapt cu controlul exercitat asupra ei in ultimul deceniu. Despre NWO (New World Order) si lucrurile astea nu sunt nici pe departe simple. Ma bucur ca cineva a postat asa ceva.ptr ca din pacate majoritatea nu vad ca se intampla ceva. Pe YT sunt extrem de multe baliverne DAR si lucruri Foarte Adevarate...aici nu vorbim de media ( presa. diverse canale de la tv) care cauta doar sa induca starea dorita asupra noastra. aici discutam despre niste lucruri perfect adevarate, care ne sunt ascunse, pe care omul de rand nu le vede. Dupa parerea mea presupusa moarte a lui Michael joaca un rol mai mult decat important in toata povestea, eu cred ca aflase deja.dovada fiind muzica.mesajul.prin care ne comunica TOT. pentru mai multe detalii mesaje pe privat, intrucat as risca sa scriu un post mult prea lung pentru cate sunt de zis, chiar interminabil. O zi bunawinking

2 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Artiștii mediatizați nu au parte de succes când își vând sufletul diavolului.
Au parte de succes când își vând zgomotele fără rost unor inculți care nu sunt în stare să vadă mai departe de lungul nasului, nu vor să încerce un gen de muzică mai de calitate, ei rămân la rahaturile lor. (vorbim de artiștii mediatizați)
Baftă

| TheBlueWolf a răspuns:

''upendo'' merita tot respectul mintilor dusate ce sustin cu tarie si mare putere subiectul dumnezeu religie si tot ce se incadreaza in campul lui lexical. Aprob absolut tot ce a enumerat ''upendo''. Succes tuturor la il(l)umina(ti.)re