| MyaEmy a întrebat:

Pedeapsa este atunci cand pedepsesti o persoana pentru o greseala pe care a facut-o (cand pedepsesti pe cineva o faci cu intentii bune) dar razbunarea este atunci cand iti faci singur dreptate si te razbuni pe oamenii care te-au facut sa suferi(razbunarea se naste din >ura).-------cine imi poate traduce aceasta fraza in limba Engleza? FUNDA + VOT

4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Toata nenorocirea este ca poti sa actionezi la fel, desi intentiile sunt diferite.Nimeni nu-ti vede gandurile...

| PreaTareღ a răspuns:

Toată fraza : Punishment is when you punish a person for a mistake you did (do you punish someone with good intentions) but revenge is when your own hands and take revenge on the people who've hurt you (revenge comes from> hatred
-------------------------------------------------
Funda big grin

| PreaTareღ a răspuns (pentru PreaTareღ):

Am copiat si semnele de vorbire, de vrei mai mult? :@

| MyaEmy explică (pentru PreaTareღ):

laughing multumesc pentru raspuns, eu de fapt mai astept si alte raspunsuri kiss oricum ti-am dat vot si daca tu vei fii cel cu ca mai buna traducere tu vei primi funda happy