| SuntUnCartof a întrebat:

Pentru a intra la Scoala Americana trebuie neaparat sa ai 10 pe linie?

7 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

E o prostie.

| SuntUnCartof explică (pentru Elvina):

De unde stii?

| Elvina a răspuns (pentru SuntUnCartof):

Tu crezi ca toti de la Scoala Americana au 10? Nu se poate asa ceva.

| SuntUnCartof explică (pentru Elvina):

Nu asta am intrebat, la Scoala Americana este un alt regim decat la scolile noastre.Si nu am spsu ca cei ce sunt la scoala aceea au 10 si am intrebat ca daca vi de la alta scoala trebuie sa ai 10.Am intrebat asta pentru ca este foarte scump sa intri acolo si singura metoda existenta fara sa platesti este bursa si sunt doar 3 burse, iti dai seama ce concurenta?

| lLexii a răspuns:

Pai tu vrei sa mergi direct la liceu in America sau cum? In primul rand trebuie sa obtii o viza si sunt multe chestii. Greu cu America.

| SuntUnCartof explică (pentru lLexii):

Scoala Americana din Bucuresti -.-''

| SuntUnCartof explică (pentru lLexii):

Pe net scrie ca elevii trebuie sa fie bine pregatiti si sa stie foarte bine engleza.Eu am facut opt ani engleza si cred ca sunt foarte bine pregatita pentru a intra acolo insa nu am media 10, am media 9, 70